پروانه نجمی عضو شورای شهر عنوان کرد:

حجاب و عفاف بارزترین نشانه هویت یک زن است

کد خبر: 2768
15/07/13 - 9:25 ق.ظ

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرقدس اعلام کرد ۲۱ تیر ماه، سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب را به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

به گزارش پایگاه خیری حجاب به نقل از خبرگزاری برنا از غرب تهران؛ رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرقدس به نامگذاری این هفته اشاره کرد و گفت: شورای فرهنگ عمومی کشور ۲۱ تیر ماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب را به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری کرده است.

پروانه نجمی با بیان دو آیه مربوط به حجاب در سوره ۳۰ و ۳۱ قرآن کریم، گفت: همانطور که خداوند در این دو آیه فرموده، حجاب فقط مربوط و مختص به زنان نیست بلکه خطاب قرآن ابتدا به مردان و سپس به زنان است.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرقدس ضمن تبیین آثار حجاب در جامعه افزود: حجاب تنها یک دستورالعمل دینی و وظیفه شرعی برای زنان مسلمان نیست، بلکه از ضرورت های اجتماعی جوامع انسانی است که با وجود آن منافع و تاثیرات شگرفی در جامعه پدیدار شده و عدم رعایت آن، زیان ها و آثار مخربی در فرهنگ عمومی اجتماع و حتی اقتصاد و سیاست بر جای گذاشته است.

وی تصریح کرد: زن درپرتو حفظ این ارزش می تواند عامل نیرومندی درجهت حفظ سنت ها و روابط اجتماعی سالم و ارزش های انسانی و معنوی باشد. به همین دلیل حجاب به عنوان بارزترین نشانه هویت زن مسلمان به شمار می رود و ما به وضوح در کشورهای اسلامی، آثار وجودی آن را می بینیم و در کشورهایی که با تجاوز استعمارگران، حجاب ازمیان رفته و یا کمرنگ شده،

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرقدس در خاتمه تأکید کرد: استکبار جهانی با استفاده از این ابزار به جنگ با کشورها برخاسته و تهاجم فرهنگی امروز علیه ایران و مسلمانان، نمونه‏ای از این روش استکبار است که باید مراقب بود و جامعه را برابر این تهاجم خاموش آگاه کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32