کد خبر: 2749
15/07/13 - 6:55 ق.ظ

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه حجاب سبب می‌شود ‌جامعه از نظر اخلاقی به رشد و شکوفایی برسد، گفت: باید عفاف و حجاب را در جامعه رواج دهیم.

به گزارش پایگاه خبری حجاب آیت‌‌الله علی‌اکبر مسعودی‌خمینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به فرارسیدن سال روز عفاف و حجاب اظهار داشت: یکی از اقدامات مناسب جهت توجه به موضوعی نامگذاری آن است اما در کنار این نامگذاری باید به اصل آن مسئله توجه ‌و تلاش شود تا نشر فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: ما باید عفاف و حجاب را در جامعه رواج دهیم و با اخلاق و فهم و درک به زنان، اهمیت حجاب را نشان دهیم؛ عفاف و حجاب زوری نیست، باید به زنان جامعه خویش بگوییم که حجاب برای شخصیت بخشی به آن‌ها است و خود آن‌ها از آن سود می‌برند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به فضائل و کرامات حضرت زهرا (س) اظهار داشت: هنگامی که انسان کوری در منزل حضرت زهرا (س) آمد ایشان از وی چادر پوشید و هنگامی که به حضرت فاطمه (س) گفته شد آن شخص کور است و شما را نمی‌بیند که ایشان در پاسخ فرمود من وی را می‌بینیم.

آیت الله مسعوی خمینی بیان کرد: باید با الگوگیری از عفاف وحجاب حضرت زهرا (س) و نشر آن در جامعه برای دختران و زنان فرهنگ سازی داشته باشیم و به این صورت به جامعه‌ای با فرهنگ فاطمی برسیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32