کد خبر: 2723
15/07/11 - 8:02 ق.ظ

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه بیت‌المقدس از برگزاری همایش بزرگ عفاف و حجاب با حضور ۴۰۰ نفر در سنندج خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، ناهید منصوری در جمع خبرنگاران استان ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب به برنامه‌های بسیج خواهران در این هفته اشاره کرد و اظهار داشت: همایش عفاف و حجاب در سنندج با حضور ۴۰۰ نفر از بانوان استان سه‌شنبه هفته جاری با مشارکت برخی دستگاه‌ها و سازمان‌ها در سنندج برگزار می‌شود.

وی ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد و افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی حجاب و عفاف، برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف و تجلیل از بانوان محجبه ادارات سطح استان از دیگر برنامه‌های این هفته در سطح استان است.

به گفته مسئول بسیج جامعه زنان سپاه بیت‌المقدس، ترویج فرهنگ حجاب و عفاف با توجه به نیاز امروز جامعه یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ها و اولویت‌های سازمان بسیج جامعه زنان است و در این راستا برنامه‌های مختلفی در طول سال تدوین و اجرا می‌شود.

منصوری خارج کردن ترویج حجاب و عفاف از قالب شعار را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های بسیج جامعه زنان استان در تدوین و اجرای برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: دشمنان ما امروز با استفاده از ابزار مختلف به ویژه شبکه‌های ماهواره و رسانه‌ها افکار و ارزش‌های دینی و اسلامی مسلمانان را هدف قرار داده‌اند و باید برای مقابله با آن برنامه داشته باشیم.

وی پرداختن به موضوع حجاب و عفاف و تلاش در راستای ترویج و نهادینه‌ کردن این فرهنگ را نیازی ضروری دانست و تصریح کرد: هفته عفاف و حجاب ظرفیت بسیار خوبی برای پرداختن به این مهم است.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه بیت‌المقدس خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌ آموزشی حجاب و عفاف و اجرای طرح چهره به چهره به منظور بیان تاثیرات مهم حجاب در کاهش آسیب‌های اجتماعی و حفظ امنیت روحی و روانی جامعه از اقدامات بسیج جامعه زنان سپاه بیت‌المقدس است که به‌صورت مستمر در طول سال اجرا می‌شود.

عضویت ۱۷۰ هزار نفر در بسیج خواهران

منصوری با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۷۰ هزار بانوی کردستان در بسیج عضویت دارند، افزود: این بانوان بسیجی در قالب ۱۵۰۰ حلقه صالحین و ۲۱۵ پایگاه مقاومت در سطح استان سازماندهی شده‌اند.

وی از مشارکت بسیار مطلوب این افراد در برنامه‌های مختلف، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، دینی، آموزشی، علمی و سازندگی خبر داد و تصریح کرد: ارائه آموزش‌های لازم در زمینه عفاف و حجاب به بیش از یک‌هزار و ۸۰۰ نفر از این تعداد را تا پایان امسال هدف‌گذاری کرده‌ایم که تاکنون ۳۰۰ نفر زیرپوشش این آموزش‌ها قرار گرفته‌اند.

به گفته مسئول بسیج جامعه زنان سپاه بیت‌المقدس، جلسات امر به معروف با محور حجاب و عفاف در سطح تمام رده‌های بسیج و شورای هم‌اندیشی و هم‌فکری انجام می‌شود.

منصوری در پایان خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروه حجاب و عفاف، برگزاری نهضت روشنگری حجاب و عفاف و ماهواره در سطح تمام پایگاه‌ها از دیگر برنامه‌های بسیج خواهران است که در سطح استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32