بذرپاش در بازدید از نمایشگاه عفاف و حجاب مطرح کرد:

معضلات تولیدکنندگان ملزومات حجاب در مجلس پیگیری می‌شود

کد خبر: 2508
15/07/04 - 8:48 ق.ظ

عضو هیأت رئیس مجلس بر لزوم باز تعریف سیاست‌های اقتصادی در حوزه تولید محصولات حجاب با توجه به تأثیرهای اجتماعی و فرهنگی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از گروه اجتماعی «خبرگزاری دانشجو»، مهرداد بذرپاش در بازدید از نمایشگاه عفاف و حجاب مصلی تهران با تاکید بر بازنگری سیاستگذاری ها در حوزه تولید محصولات حجاب گفت: باید به گونه ای عمل شود که هم زمان با حمایت از تولید ملی و ارتقا سطح کیفی و کمی تولیدات داخل، مقتضیات و نیازهای بازار هم در نظر گرفته شود تا کمبود کالای حجاب به رشد ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی دامن نزند.

بذرپاش با انتقاد از افزایش ۴۵۰ درصدی تعرفه های وارداتی پارچه چادر مشکی به میزان بی رویه قاچاق کالای پوشاک در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از پیامدهای این افزایش بی رویه تعرفه ها در کنار عدم امکان تامین نیاز بازار توسط تولیدکنندگان داخلی، افزایش میزان قاچاق خواهد بود.

وی اذعان داشت: باید ریل گذاری ها به سمتی باشد که تولید کالای حجاب کاملا بومی و ملی صورت پذیرد اما تا رسیدن به نقطه مطلوب به دلیل حساسیت های فرهنگی و اجتماعی این محصول نباید بازار را دچار تنش کرد.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: باید چرخه معرفی، تولید و عرضه مد و لباس در یک آهنگ متوازن با یکدیگر عمل کنند تا بتوانیم هم به نیازمد و نوگرایی در جامعه پاسخ دهیم و هم جای خالی را مدهای وارداتی پر نکنند.

بذرپاش تصریح کرد: واردات پوشاک قاچاک، عرصه را بر تولیدکنندگان تنگ کرده است؛ عدد واردات قاچاق پوشاک به حدود ده هزار میلیارد تومان می رسد که هم اقتصاد این صنعت را ویران کرده است و هم بی هیچ بهانه ای مدهای وارداتی کشور را دربرگرفته است بنابراین باید برای قاچاق رفتار جدی تری داشت و مشکل قاچاق با گفتار درمانی حل نمی شود.

در این بازدید که اعضای هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان حجاب هم حضور داشتند قرار شد تا معضلات عرصه تولید محصولات حجاب به صورت جدی با مساعدت مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.

نمایشگاه عفاف و حجاب مصلی تهران از ۲۸ خرداد تا ۱۹ تیر در مصلی امام خمینی (ره) تهران از ساعت ۱۸ تا یک بامداد برقرار است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32