دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان:

جنبش دانشجویی خواستار برخورد با خاطیان موسسه صوفی طبق قانون است

کد خبر: 2487
15/07/04 - 5:40 ق.ظ

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان گفت: جنبش دانشجویی خواستار برخورد با قانونی با خاطیان موسسه صوفی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب محمد جندقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: بنا بر متن صریح قرآن و احادیث ائمه معصومین (ع) حفظ شعائر الهی و اسلامی از واجبات است.

وی افزود: حجاب به عنوان مقوله‌ای تاکید شده در اسلام و سایر ادیان الهی، یکی از مهم‌ترین ارزش‌های دینی و ارکان اندیشه انقلابی تلقی می‌شود و جنبش دانشجویی مبارزه در راه حفظ ارزش‌های انقلابی را یکی از مهم‌ترین وظایف و اهداف خود می‌داند و در این راه هرگز از تلاش و ممارست دست نخواهد کشید و تا پای جان به دفاع از آن‌ها خواهد پرداخت.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان موسسه صوفی زنجان ضمن ابراز تاسف از اتفاق به وجود آمده اخیر در موسسه آموزش عالی صوفی زنجان گفت: حرف ما این است که اگر مسئولان امتحانات دانشگاه صوفی مدعی هستند که اشخاص مزبور به وسیله چادر قصد تقلب داشته‌اند، در صورت مشاهده تقلب بنا بر قانون باید برخورد می‌کردند نه اینکه دانشجویان محجبه را مجبور به درآوردن چادر کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه اجبار برای نپوشیدن چادر به بهانه تقلب در هیچ‌کدام از مصوبه‌ها و بندهای قوانین آموزشی جمهوری اسلامی ایران نیامده است، بنابراین این عمل انجام شده کاملا غیر قانونی بوده و در ضمن باعث جریحه‌دار شدن احساسات دانشجویان مومن شده است.

این فعال دانشجویی ادامه داد: برخورد با خاطیان را طبق قانون خواستاریم و نحوه این برخورد را قانون تعیین می‌کند، همچنین مسئولان دانشگاه صوفی نیز باید در مقابل مردم پاسخگو باشند.

جندقی در پایان خاطرنشان کرد: چندی است سناریوی مقابله با حجاب در برخی از دانشگاه‌های کشور از جمله برخی دانشگاه‌های زنجان مشاهده می‌شود که جنبش دانشجویی وظیفه خود را مقابله با این اقدامات می‌داند و در این راه هرگز سکوت نخواهد کرد.

گفتنی است، چندی پیش در خلال یکی از امتحانات برگزار شده در موسسه آموزش عالی صوفی زنجان یکی از مراقبین، دانشجویان را به علت احتمال تقلب وادار به برداشتن چادر کرد که این امر اعتراض دانشجویان را به همراه داشته است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32