کد خبر: 2452
15/07/03 - 9:22 ق.ظ

نخستین کارگاه بخش عفاف و حجاب با عنوان طراحی و دوخت چادر در بیست و سومین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با حضور جمعی از بازدیدکنندگان برپا شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، طراح و مدرس طراحی لباس اسلامی ایرانی با بیان اینکه این کارگاه با هدف فرهنگ سازی پوشش اسلامی ایرانی برنامه ریزی شده، گفت: بسیاری از خانم ها به دلیل دست و پا گیر بودن حجاب چادر، با همه علاقه و باوری که به این پوشش دارند از این حجاب اسلامی فاصله می گیرند.

اکرم السادات بدری اظهار کرد: با برنامه ریزی و برگزاری این قبیل کارگاه ها قصد بر این است به خانم ها بگوییم پوشش چادر دیگر به همان پوشش سنتی محدود نمی شود و با گذر زمان تغییراتی حاصل شده که بهره مندی از این پوشش را بسیار آسان کرده است.

وی با اشاره به کاربرد متفاوت چادرهای جدید افزود: چادرهای طراحی امروزه سه کاره اند، یعنی در آن واحد چادر، مانتو و مقنعه هستند و همین کاربرد چند وجهی این پوشش مشکلات برخی از بانوان با چادر سنتی را رفع می کند.

طراح و مدرس طراحی لباس اسلامی ایرانی ادامه داد: بسیاری از خانم های چادری از دردهای عضلانی در ناحیه گردن و کتف احساس ناراحتی می کنند که برای رفع این مشکل چادرهایی که از پشت شبیه شنل دارند طراحی شده که وزن چادر را از ناحیه سر و گردن گرفته و روی سرشانه می اندازد؛ همچنین به دلیل پوشیدگی کامل قسمت جلوی چادر، نیازی به پوشیدن مانتو نیست.

بدری با بیان اینکه این کارگاه آموزشی با هدف نهادینه سازی فرهنگ حجاب با در نظر گرفتن اقتصاد خانواده برنامه ریزی شده است، گفت: استفاده از چادرهای جدید مانع سرعت عمل بانوان در محیط های اداری نمی شود، همچنین برای دوخت چادرهای جدید نیازی به تهیه پارچه نیست. از آنجا که این چادرها در چند قسمت برش می خورد می توانند با کمی حوصله از همان چادرهای سنتی نمونه های جدید تولید کنند.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تا ۲۳ تیرماه مصادف با ۲۷ ماه مبارک رمضان در باغ موزه دفاع مقدس پذیرای بازدیدکنندگان است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32