کد خبر: 2398
15/07/01 - 10:11 ق.ظ

کارشناس امور فرهنگی استانداری کردستان خواستار تشکیل بانک ایده ای برای نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری شبستان از سنندج، محمد روشنی، کارشناس امور فرهنگی استانداری کردستان امروز (۱۰تیر) در جلسه کمیته تخصصی حجاب وعفاف که در سالن جلسات شهدای دولت تشکیل شد،گفت: فعالیت هایمان در راستای عفاف وحجاب یک حرکت فرهنگی ومنسجم باید باشد زیرا که در شرع دین اسلام توصیه های زیادی در رعایت کردن حجاب آمده است.

وی با اشاره به اینکه پوشش یک نماد فرهنگی است، افزود:پوشش هر جامعه یک نوع نماد است که حاکی از ملیت وقومیت فرهنگ آن جامعه است.

این مقام مسئول اظهار داشت: امروز با فرهنگ های متکثری روبرو هستیم که می خواهند فرهنگ ها و رفتارهای پوششی خودشان را در جامعه ما اشاعه دهند وبرای مقابله با این نوع فرهنگ ها در قالب فرهنگ دینی و اسلامی حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی حساس است، افزود: کار فرهنگی زود بازده وخیلی ملموس نیست و کار دقیق و دارای حساسیت های ویژه ای به ویژه در بحث حجاب و عفاف است.

روشنی، با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف چیزی فراتر از رعایت حجاب کردن است، افزود: در حوزه حجاب و عفاف باید دارای ایده و آرمان، مفاهیم منطقی و در عمل آن را پیاده کنیم و براساس آن ایده ها فعالیت های اساسی انجام دهیم.

وی افزود: برپای نمایشگاه ها و اردوهای تفریحی و بحث های آموزشی با موضوعات حجاب و عفاف می تواند در راستای فرهنگ سازی حجاب موثر باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم اینگونه جلسات در ارتقای فرهنگ ترویج حجاب و عفاف موثر باشد و بتوانیم در این راستا قدم های مثبتی برداریم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32