مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کردستان تاکید کرد

لزوم راه‌اندازی کانون مطالعات زنان در دانشگاه‌های کردستان

کد خبر: 2394
15/07/01 - 10:04 ق.ظ

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کردستان گفت: لازم است که کانون مطالعات زنان در دانشگاه‌های استان راه‌اندازی شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، جمال ارشدی ظهر امروز در کمیته تخصصی حجاب و عفاف که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: این کانون به منظور جمع‌آوری ایده، فکر و نظرات صاحبنظران استان در خصوص مسائل مربوط به زنان باید ایجاد شود.

وی اضافه کرد: با توجه به جمعیت بالای دختران و زنان در دانشگاه‌های استان لازم است که مرکز این کانون در یکی از دانشگاه‌های استان اجرا شود و از نظرات کارشناسان، جامعه‌شناسان، روانشناسان و صاحبنظران در این زمینه استفاده شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای این منظور دانشگاه‌های کردستان، علوم پزشکی، آزاد و پیام نور استان می‌توانند جلساتی برگزار و در راستای ایجاد این کانون همفکری کنند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با اشاره به اینکه توجه به مسائل و مشکلات استان در راستای حل آنها امری ضروری است، افزود: سال گذشته دو طرح کودکان خیابانی و تدوین سند طلاق را انجام دادیم و امسال درصدد هستیم بتوانیم بحث زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست استان را در خصوص رفع مشکلات آنها بررسی کنیم.

ارشدی اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح از نهادها و ادارات استان خواستار همکاری، همفکری و مشارکت هستیم و نهادی که بتواند همکاری لازم را با امور اجتماعی استانداری داشته باشد مورد تقدیر قرار می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه امروز فضای مجازی به عنوان یک فرصت است، یادآور شد: ۳۱ درصد جامعه امروزه از فضای مجازی استفاده می‌کنند و باید از این فرصت به بهترین نحو ممکن استفاده و جوانان را به سمت و سوی درست هدایت کرد.

ارشدی نقش زنان را در خانه کلیدی عنوان کرد و گفت: باید زنان را آگاه کرد و ارزش‌های اسلامی و دینی را به آنها آموخت، زیرا اولین نهادی که فرد با آن در ارتباط بوده خانواده است و مادر رکن اصلی این نهاد را در تربیت درست فرزندان دارد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان در پایان توجه به رعایت حجاب و عفاف و نهادینه کردن این مهم را ضروری خواند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32