مدیر کل امور بانوان استانداری یزد :

حجاب مختص زنان نیست

کد خبر: 2378
15/07/01 - 9:21 ق.ظ

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد ، یکی از تهدیدات حوزه عفاف و حجاب را زنان نگری به این موضوع بیان کرد و گفت: حجاب مختصص زنان نیست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از  ایرنا ، فخرالسادات خامسی هامانه روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی عفاف و حجاب استان یزد افزود: بر اساس متون دینی مردان نیز باید نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشند ، تلاش در جهت نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه وظیفه همه دستگاهها و متخصص به یک نهاد خاص نیست.

وی اظهار کرد: در آیات و روایات قرآن و ائمه اظهار (ع) موضوع عفاف و حجاب به مردان هم خطاب شده اما این نگاه را نهادینه نشده و بیشتر برنامه ریزی در موضوع ذکر شده در حوزه زنان صورت گرفته است.

این مسوول با اشاره به اینکه برخی معتقدند که بحث و عفاف و حجاب اگر در زنان حل شود دیگر مشکلات هم رفع می شود ، اضافه کرد: در صورتیکه باید در حوزه مردان و هم زنان برنامه ریزی صورت گیرد و به آن توجه بیش از این شود.

وی با بیان اینکه موضوع عفاف و حجاب باید همانند دیگر مسائل مذهبی جدی گرفته شود گفت: این موضوع یک مسئله کاملا مذهبی و اسلامی است و باید نسبت به آن حساس باشیم.

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری یزد اضافه کرد: شاید عفاف و حجاب به معنای واقعی و اسلامی و مطابق با اصول مذهبی که در دین اسلام سفارش شده کاملا در جامعه آشکار نیست.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با بیان اینکه معضلات و آسیبهای که در این زمینه وجود دارد غیر قابل انکار نیست ، افزود: متاسفانه با پیشرفت امکانات در برخی مواقع در شبکه های اجتماعی موضوع عفاف و ججاب به تمسخر گرفته می شود.

وی فرهنگ سازی در این حوزه را مهم خواند و خاطرنشان کرد : بارها مشاهده کردیم فرهنگ سازی می تواند آباد کننده و هم مخرب باشد و این امر منوط به نوع برخورد به این حوزه است متاسفانه فرافکنی در این زمینه وجود دارد برخی دستگاهها وظایف خود را به بردوش دیگران می گذارند و افراد دیگر را محکوم می کنند.

خامسی هامانه گفت: واقعیت این است که قشرهای مختلف مردم باید در این خصوص احساس مسوولیت کنند و حاکمیت نظارت خاص خود را داشته باشد ، حاکمیت بدون همراهی و مشارکت مردم در این زمینه موفق نخواهد بود.

*** تاکید بر تقویت بنیه دینی و مذهبی جوانان

رییس بسیج زنان استان یزد هم در این نشست تقویت بنیه دینی و مذهبی جوانان را در مسئله عفاف حجاب مهم خواند و گفت: خانواده ها به مباحثی چون آموزش زبان ، کامپیوتر و ورزش اهمیت می دهند اما فعالیتهای آنان در زمینه مذهبی کمرنگ است.

فاطمه زارع افزود: خانواده مهمترین الگو است و نقش مهمی در رعایت حجاب و عفاف دارد.

در این نشست هر یک شرکت کنندگان نقطه نظرات خود در زمینه عفاف و حجاب ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32