کد خبر: 2187
15/06/26 - 6:46 ب.ظ

رئیس کل دادگستری کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: برنامه‌های دستگاه قضایی استان در زمینه برخورد با افراد بد حجاب با جدیت ادامه می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حجت‌الاسلام والمسلمین غلام‎رضا مزارعی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: برای افرادی که با وجود تذکر و نصیحت مبادرت به روزه‌خواری علنی می‌کنند پس از تشکیل پرونده در دستگاه قضایی استان در همین ماه رمضان رای آنها صادر و اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: روزه‌خواران در میادین عمومی مجازات می‌شوند تا درس عبرتی برای سایرین باشد.

مزروعی با تاکید بر اینکه اگر چهره کهگیلویه و بویراحمد با حضور برخی افراد دارای پوشش غیر اسلامی و نامناسب مخدوش شود دستگاه قضایی این استان برخورد جدی خواهد کرد، افزود: برنامه‌های دستگاه قضایی این استان در زمینه برخورد با افراد بد حجاب آغاز شده و با جدیت ادامه می‌یابد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه دستگاه قضایی استان تمام توان و همت خود را برای احیای دین مبین اسلام و ترویج احکام الهی بکار می‌گیرد، بیان کرد: نباید مباحث بد حجابی و پوشش نامناسب در این استان صد درصد شیعه وجود داشته باشد.

مزروعی تصریح کرد: پدیده نامیمونی که در استان کهگیلویه وبویراحمد و بویژه شهر یاسوج وجود دارد و پرونده های چشمگیری نیز در این زمینه وارد دستگاه قضایی استان می‌شود بحث تهمت و افترا و شخصیت شکنی است که این امر گناه بزرگی محسوب شده و یکی از بالاترین آمار جرائمی که در دستگاه قضایی استان به آن رسیدگی می‌شود همین است که جای تاسف دارد.

وی ابراز کرد: مسئله تهمت، افترا، نامه پراکنی علیه یکدیگر و تخریب شخصیت افراد با روش‌های مختلف از جمله پیامک، اینترنت و فضای مجازی انجام می‌شود و آمار این گونه پرونده‌ها در ۳ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد افزایش داشته و سالانه نیز روبه فرونی است.

مزروعی اظهار داشت: نزاع دسته جمعی نباید انجام شود و در صورت رخ دادن با وساطت بزرگترها و ریش سفیدان در استان خاتمه یابد زیرا نزاع دسته جمعی چهره و سابقه درخشان استان را تا حدودی مخدوش کرده و خوبی‌های مردم استان را زیر سوال برده‌اند.

وی عنوان کرد: برخورد همراه با آرامش و خونسردی مردم استان با همدیگر و همچنین رفاقت مدارا و افزایش آستانه تحمل از راهکارهای مهم کاهش نزاع دسته جمعی در استان است.

مزروعی افزود: نزاع های دسته جمعی جزو ان دسته از جرائمی است که به طور جدی از سوی دستگاه قضایی استان مدیریت می‌شود و پرونده‌ نزاع همچون پرونده‌های قتل به طور دقیق مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: افرادی که با نزاع دسته جمعی اقدام به ایجاد اختلال در نظم عمومی کنند پرونده‌های آنان در کمترین زمان ممکن بررسی می‌شود و شعبه‌های ویژه‌ای برای رسیدگی اینگونه پرونده‌ها در دستگاه قضایی استان تشکیل شده است.

مزروعی با تاکید بر اینکه مدیران استان نظارت جدی بر سلامت اداری داشته باشند هر بدانند دستگاه قضایی استان در این زمینه برخورد جدی می‌کند، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان در زمینه سالم سازی محیط و کارکنان خود مراقب باشند زیرا چشم تیزبین دستگاه قضایی عملکرد آنان را لحظه‌ای و با دقت بررسی می‌کند.

وی بیان کرد: در زمینه به کارگیری نیرو در نهادهای دولتی استان به مقوله شایسته سالاری و مستحق بودن توجه شود زیرا بیکاری دغدغه اصلی کشور بوده و بخش عمده‌ای از پرونده‌های وارده به دستگاه قضایی استان ناشی از بیکاری و مشکلات اقتصادی است.

انتهای پیام/

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32