کد خبر: 2170
15/06/25 - 8:07 ب.ظ

امام جمعه اردبیل خواستار پرداختن به مسئله حجاب و راه‌های انتخاب صحیح همسر در رسانه‌های جمعی شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی شامگاه امروز در جمع مردم در مسجد میرزا علی‌اکبر اردبیل با بیان اینکه ریشه بسیاری از مشکلات جامعه به عدم توجه به حجاب و پوشش زنان بازمی‌گردد، اظهار داشت: افرادی که به‌طرق مختلف بی‌حجابی را آزادی زنان جلوه می‌دهند قصد فروپاشی نظام تربیتی خانواده‌ها را دارند.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها به‌ویژه زنان باید در برابر تبلیغات سوء دشمنان هوشیار باشند، تصریح کرد: دشمن با روش‌هایی چون تولید لباس‌های غیراسلامی و زننده مصیبت بزرگی را گریبانگیر خانواده‌ها می‌کند و بدین ترتیب امنیت زنان دچار آسیب شده و نهاد خانواده از هم می‌پاشد.

عاملی زن را شریف‌ترین موجود خلقت خواند و افزود: در دنیا علیه زنان خشونت‌های مختلفی رخ می‌دهد که ناشی از عدم توجه به پوشش آنها بوده که بررسی‌ها نشان داده امروز کشورهای خارجی نیز متوجه اهمیت حجاب زنان شده‌اند و با تأکید به این مسئله قصد دارند زنان و جامعه خود را در برابر شخصیت‌های مبتذل مصون نگه دارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل حجاب و پوشش را محدودیت قدسی و فطری دانست و گفت: مسئله حجاب همچون رعایت حقوق دیگران محدودیتی بوده که به‌نفع تمامی افراد جامعه است و از وقوع خیلی از جرائم پیشگیری می‌کند.

وی خواستار توجه جوانان در انتخاب همسر با توجه به تربیت خانوادگی و میزان فهم و شعور زنان شد و اظهار کرد: متأسفانه امروزه جوانان با الگوگیری از شبکه‌های ماهواره‌ای جذب زیبایی‌های ظاهر شده و در نهایت بعد از گذشت مدتی دچار آسیب جدی می‌شوند.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه انسان برای بهره‌مندی از لذات معنوی خلق شده است، افزود: خداوند برای استفاده از این لذات معنوی اسباب و قابلیت آن را در وجود ما خلق کرده است به‌طوری که با کوچکترین درک این لذت ترک آن برای فرد غیرممکن می‌شود.

عاملی با اشاره به فرمایش حضرت علی(ع) که فرموده‌اند: «خداوندا مرا در آتش جهنم بسوزان اما لحظه‌ای لذت عبادت خود را از من مگیر»، بیان کرد: لذت نماز و ایستادن در برابر عظمت الهی آن‌قدر زیباست که هیچ قلمی نمی‌تواند آن را به تصویر بکشد.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به کلام علامه طباطبایی در تقسیم‌بندی لذات معنوی تصریح کرد: از نگاه وی لذت «وجود» شیرین‌ترین لذات معنوی است که انسان را مالک جسم خود از جمله چشم و زبان و رعایت حقوق اجتماعی دیگران می‌داند و او را دعوت به انجام اعمال شایسته می‌کند.

وی با بیان اینکه انسان با انجام دادن کارهای عام‌المنفعه و خیرات نیز به لذات معنوی دست پیدا می‌کند، گفت: سرمایه‌گذاری برای اشتغال بیکاران، کمک برای جوانان در راستای تشکیل خانواده و در اصل حفظ عزت لذتی دارد که وجود فرد را به خداوند متصل می‌سازد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل لذت مرگ را نیز از نظر علما از بالاترین لذات مؤمنان برشمرد و بیان کرد: انسان هنگام مرگ جمال و جلال حق را دیده و معصومان را ملاقات می‌کند و مهم‌تر از آن لباس درد از جسمش خارج می‌شود.

عاملی اظهار کرد: پیشنهاد می‌شود برای درک این لذت برای افرادی که توسط پزشکان جواب شده و مدت زمانی مشخص برای زندگی‌اش پیش‌بینی می‌کنند مراکزی ایجاد شود تا افراد را برای ترک سالم این دنیا همراهی و مشایعت کند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32