کد خبر: 2081
15/06/23 - 3:38 ب.ظ

سرپرست فرمانداری نهاوند گفت: بحث عفاف و حجاب از مقوله های فرهنگی جامعه است لذا معضلات این حوزه نیز باید به صورت فرهنگی حل شود

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا مهرداد نادری فر روز سه شنبه در جلسه کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی نهاوند افزود: برای مقابله با معضلات حوزه عفاف و حجاب لازم است از طریق فرهنگ سازی و معرفی الگوهای ملی و دینی با این پدیده برخورد کرد تا افراد با آگاهی برای مقابله با بدحجابی تلاش کنند.

وی همکاری و همسویی تمامی ادارات را امری لازم برای فرهنگ سازی در این زمینه ذکر کرد و افزود: برای گسترش و فرهنگ سازی عفاف و حجاب هماهنگی و همسویی تمام دستگاه ها، ادارات، ارگان های فرهنگی و هنری و خانواده ها لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه احیای هویت تاریخی زن ایرانی می تواند نقش مهمی در فرهنگ سازی داشته باشد افزود: برای آگاه سازی و آموزش بانوان می توان علاوه بر الگو سازی دینی هویت تاریخی زن ایرانی، جایگاه تاریخی حجاب و عفاف در نزد زنان ایرانی را بیان کرد.

نادری فر در ادامه پرداختن به مقوله امنیت اجتماعی را امری همگانی عنوان کرد و گفت: امروز اجتماعی کردن امنیت یکی از راهکارهای کاهش هزینه های سیاسی در جامعه است زیرا اگر ما بتوانیم مسائل را در حوزه اجتماعی حل کنیم و آن را به عرصه سیاسی و امنیتی نکشانیم آسیب های اجتماعی کاهش می یابد و از هزینه های سیاسی جلوگیری می شود.

وی مشارکت همه دستگاه های اداری را برای برقراری امنیت اجتماعی امری لازم خواند و گفت: برای برقراری امنیت اجتماعی همه دستگاه ها باید خود را مسوول بدانند و در این زمینه برنامه های عملیاتی و اجرایی ارایه دهند .

سرپرست فرمانداری نهاوند بر تامین امنیت مراکز گردشگری نهاوند تاکید کرد و گفت: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و افزایش سفرهای گردشگری لازم است که برای تامین امنیت این مراکز از سوی دستگاه های مسوول فرهنگ گردشگری در بین مردم ارتقا داده شود تا مردم در کنار نیروی انتظامی بتوانند امنیت را در ابعاد مختلف در مراکز گردشگری تامین نمایند .

ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و نهادینه و رعایت کردن آن در جامعه یک ضرورت می باشد و امنیت اجتماعی یکی از بنیادی ترین آثار آن است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32