مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور ماسال:

نشریه دانشجویی از فرصت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها است

کد خبر: 2033
15/06/22 - 7:52 ق.ظ

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور ماسال گفت: نشریه دانشجویی از فرصت‌های فرهنگی است که در دانشگاه‌ها باید اتفاق بیفتد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب علی نژاد در گفتگو با خبرنگار«خبرگزاری دانشجو» در رشت، گفت: مهمترین کار فرهنگی که در دانشگاه ها می‌تواند صورت بگیرد برگزاری نشستها می‌باشد، نشست هایی که با موضوعات مختلف می‌تواند تأثیرگذار باشد.

وی افزود: نشریه دانشجویی یکی دیگر از فرصت های فرهنگی است که در دانشگاه ها باید اتفاق بیفتد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ماسال گفت: مطمئنا در دانشگاه های بزرگ و یا دانشگاه های کوچک برای همه دانشجویان نمی‌توان کار فرهنگی انجام داد تا بتوانند از آن استفاده کنند، برگزاری نمایشگاه های مختلف فرهنگی_اجتماعی به طور فزاینده ای می‌تواند تأثیرگذار باشد.

علی نژاد گفت: هجمه دشمن در جبهه فرهنگی بسیار زیاد است؛ اما متأسفانه کارهای صورت گرفته بسیار ضعیف است، با توجه به اینکه دانشگاه ها باید علاوه بر ارائه دروس به مسئله فرهنگی و دغدغه های دانشجویان بپردازند؛ اما چنین چیزی در اکثر دانشگاه ها صورت نمی‌گیرد.

وی تصریح کرد: وقتی دانشجویی تحت تأثیر غرب دانشگاه را با مکان های دیگر اشتباه گرفته، یعنی عملا کاری صورت نگرفته است، البته در جامعه امروز و با این وضع فقط اخذ مدرک مهم شده است، با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگی باز می‌بینیم هیچ کاری صورت نگرفته است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ماسال گفت: فعالیت های فرهنگی در هر دانشگاهی بستگی به نیاز دانشجویان دانشگاه و شرایط و فضای دانشگاه دارد، دانشگاه های بزرگتر با معضلات بزرگتری روبرو هستند؛ اما در دانشگاهای کوچکتر به علت بومی بودن دانشجویان دغدغه های فرهنگی از جنس دیگری می‌شود.

علی نژاد تصریح کرد: در دانشگاه های کوچکتر با نیروی انسانی کمتر معضل حجاب زیاد مطرح نیست و پوشش تقریبا متعارف است؛ اما دانشگاه های بزرگتر با معضل چرایی حجاب مواجه هستند، اما دغدغه ای که در اکثر دانشگاه ها مطرح است، موضوع ولایت فقیه و امام زمان (عج )می‌باشد، باتوجه به اینکه تهاجم فرهنگی بر این دو موضوع بشدت تأثیر گذار بوده است، جای کار بسیاری دارد و رکود فکری در بین دانشجویان باعث شده که به این موضوعات آنچنان که باید و شاید پرداخته نشود.

وی گفت: خیلی از دانشجویان با معضلات فرهنگی سینما و تلویزیون آشنایی ندارند چون عمیقا به فیلم ها و سریال ها نگاه نمی‌کنند و معمولا برای سرگرمی و وقت گذراندن به تماشای فیلم مشغول می‌شوند، دیگر محتوا برای دانشجو اهمیت ندارد، چون که در این زمینه دغدغه ندارند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ماسال گفت: عده ای هم که می‌دانند سطح فرهنگی سینما و تلویزیون از جهات مختلف افول کرده است، ذهن خود را درگیر نمی‌کنند، البته تشکل های دانشجویی هم در این زمینه ضعیف ظاهر شدند و اگر قرار باشد فعالیتی هم صورت بگیرد دو تشکل در دو جبهه مخالف به نقد آن می‌پردازند و آن کار فرهنگی مناسب که باید انجام شود صورت نمی‌گیرد.

علی نژاد گفت: متأسفانه عده ای از دانشجویان دانشگاه می‌آیند که فقط درس بخوانند، عده ای هم می‌آیند که فقط دانشگاه آمده باشند، اینها هیچ کاری به هیچ چیزی ندارند، از بس که تحت تأثیر غرب قرار گرفتند در خود گم شده اند.

وی تصریح کرد: عده ای هم که می‌خواهند فعالیت کنند از طرف مسئولین دانشگاه حمایت نمی‌شوند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ماسال گفت: یک دانشجو ترجیح می‌دهد برای شبکه های اجتماعی وقت بگذارد؛ اما در هیچ تشکلی فعالیت نکند، الآن دغدغه دانشجو این شده است ک چه پستی در صفحه خود بگذارد تا لایک شود نه اینکه مسائل فرهنگی جامعه خود را بررسی و تحلیل کند.

علی نژاد افزود: مقام معظم رهبری مکررا می‌فرمایند که فضای بحث و نتیجه گیری در دانشگاه ها ایجاد کنید؛ اما شاهد آن هستیم که در دانشگاه ها به مد روز و خیلی چیزهای دیگر پرداخته می‌شود؛ اما دانشجو حوصله ندارد که در نشست فرهنگی یا علمی شرکت کند.

وی گفت: دانشجویان قشر پویای جامعه هستند و قشری هستند که در مواجه با مسائل روز هستند و از بیان هیچ موضوعی واهمه ندارند؛ اما کارمندان و اساتید هر حرفی نمی‌توانند بزنند و باید برای موضع گیری های خود و صحبت های شان جوابگو باشند و حتی ممکن است مؤاخذه شوند، به همین دلیل حداقل برای از دست ندادن شغل خود همسو با هر تشکلی نمی‌شوند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ماسال گفت: دانشجو برای گفتن حرف حق هیچ ترس و واهمه ای ندارد، دانشجو مطالبه گر است، اهل پرسش است؛ اما در این راستا انتظارات از کارمندان و اساتید بیشتر است چون آنها می‌توانند برای تحقق برنامه فرهنگی در دانشگاه بسیار موثر باشند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32