مستندی که در الجزیره پخش شد؛

هیپ هاپ زنان محجبه، بازی جدید انگلیسی (عکس)

کد خبر: 202
15/03/13 - 8:18 ق.ظ

در « هیپ هاپ محجّبه‌ها» نشان داده می‌شود که چگونه زن مسلمان می‌تواند با حجاب و مسلمان باشد و هم در سالن‌های لندن خوانندگی کند، نماز بخواند و یک فمینیست باشد

هیپ هاپ زنان محجبه

به گزارش پایگاه خبری حجاب، این تصاویر از روی یک فیلم مستند با عنوان « هیپ هاپ محجّبه‌ها» که در شبکه الجزیره منتشر شده؛ اخذ شده‌اند.

داستان این فیلم مربوط به ۲ زن مسلمان به نام‌های سکینه عبدالنور و منیره رشیدا ساکن شهر لندن است که تلاش دارند تا با سبک آوازخوانی و موسیقی هیپ هاپ که به آن علاقه دارند؛ علایق مذهبی و فکری خود را ترویج کنند.

هیپ هاپ زنان محجبه

هیپ هاپ زنان محجبه

در این مستند نشان داده می‌شود که این دو زن چگونه قصد دارند برنامه‌هایی موسیقایی را برای ترویج عقاید فکری و دینی خود (که در طول مستند، بصورت صریحی قید «فمینیستی» نیز در کنار آنها قرار می‌گیرد) برگزار کنند.

در فیلم اشاره شده تأکید می‌شود که بر خلاف باور بسیاری از فمینیست‌ها، زنان مسلمان هم با تمام محدودیت‌ها اما می‌توانند فمینیست باشند!در « هیپ هاپ محجّبه‌ها » نشان داده می‌شود که چگونه یک زن مسلمان هم می‌تواند با حجاب و مسلمان باشد، هم در سالن‌های شهر لندن خوانندگی کند، هم نماز بخواند و هم یک فمینیست به تمام معنا و مدافع روح واقعی اسلام باشد…

منبع: فارس

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32