در نشست خبری نمایشگاه شب‌های نورانی مطرح شد

برپایی ۱۰۵ غرفه محصولات فرهنگی و عفاف و حجاب

کد خبر: 1981
15/06/20 - 7:15 ب.ظ

نمایشگاه شب‌های نورانی تا پایان ماه رمضان هرشب با برپایی بخش‌های محصولات فرهنگی و عفاف و حجاب و برگزاری کرسی‌های تلاوت پذیرای علاقه مندان قرآن کریم است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس نشست خبری نمایشگاه شب‌های نورانی با حضور سعید اردستانی معاون نمایشگاه و مسئولان بخش‌های مختلف در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد.

برگزاری نمایشگاه شب‌های نورانی در فضایی بالغ بر ۱۰ هزار متر مربع

در این نشست اردستانی معاون نمایشگاه شب‌های نورانی مصلی از برگزاری نمایشگاه با هدف ترویج سبک زندگی قرآنی خبر داد و گفت: نمایشگاه شب های نورانی با هدف ترویج سبک زندگی قرآنی از ابتدای ماه رمضان کار خود را در فضایی بالغ بر ۱۰ هزار مترمربع و در هفت بخش کلان اعم از کودک ونوجوان، عفاف و حجاب، کتاب، محصولات فرهنگی و چند بخش دیگر آغاز کرده و تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به دومین سال فعالیت نمایشگاه شب‌های نورانی گفت: امسال بخش‌های کتاب، محصولات فرهنگی، هنر، نهادها و مؤسسات در نمایشگاه برقرار است و نسبت به سال گذشته ارتقا یافته است، خصوصاً بخش کتاب به طور مشخص ارتقا یافته و شاید برخی از ناشران برای نخستین بار است که به صورت موضوعی در این نمایشگاه حضور می‌یابند. همچنین سعی ما این است که برنامه‌هایی که در نمایشگاه قرآن کمرنگ پوشش داده شده مثل بخش عفاف و حجاب در این نمایشگاه پوشش خوبی داده شود.

دو سامانه تاکسرانی و اتوبوس‌رانی برای راحتی شهروندان

معاون نمایشگاه شب‌های نورانی درباره تسهیلات فراهم شده برای شهروندان گفت: دو سامانه تاکسیرانی و اتوبوسرانی برای نمایشگاه تدارک دیده شده و سامانه‌های اتوبوسرانی به سمت شرق، غرب، جنوب تهران هم برقرار است.

ترویج فرهنگ وقف و پاسخ‌گویی به سؤالات شرعی و شبهات دینی

در ادامه محمد کاظم موسوی متقی؛ مسئول بخش کودک و نوجوان و خیمه‌های معرفت با اشاره به برگزاری میز‌های مشاوره گفت: در این بخش ۱۱ غرفه راه‌اندازی شده و موضوعاتی مانند مشاوره خانواده، ازدواج، تربیت فرزند، پاسخ گویی به سؤالات شرعی، پاسخ گویی به شبهات دینی و چند موضوع دیگر را شامل می‌شود. همچنین علاوه بر این بخش تبلیغ و ترویج وقف به ویژه وقف قرآنی هم در نمایشگاه برپا است.

ارائه ۳۰ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه شب‌های نورانی

سیدمحمد حسینی، مسئول بخش عفاف و حجاب، محصولات فرهنگی و کتاب نیز طی سخنانی گفت: بخش کتاب و محصولات فرهنگی به صورت یکپارچه و موضوعی در ۲۰ موضوع و با ۳۰ هزار عنوان کتاب؛ شامل ادعیه، قرآن، تفاسیر، کتب آموزشی قرآن، اهل بیت(ع) و کودک و نوجوان در فضایی با هزار متر مربع زیربنا برگزار می‌شود.

۲۵ غرفه محصولات فرهنگی و ۸۰ غرفه عفاف و حجاب

همچنین در بخش محصولات فرهنگی در ۲۵ غرفه محصولات فرهنگی از جمله نوشت افزارهای اسلامی عرضه می‌شوند و در بخش عفاف و حجاب نیز ۸۰ غرفه در نظر گرفته شده که ۱۰ غرفه آن ترویجی است و سایر غرفه‌ها به فروش اختصاص دارد که از جمله این غرفه‌ها می‌توان به غرفه خیاط خانه، من حجاب را دوست دارم و برخی غرفه‌های دیگر اشاره کرد.

عرضه محصولات خارجی نداریم

حسینی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر استفاده از کالاهای خارجی در این نمایشگاه گفت: حضور غرفه‌هایی که جنس خارجی داشتند در بخش محصولات فرهنگی منتفی شده است. همچنین قرار است تا غرفه‌هایی مانند نوشت افزار ایرانی اسلامی در این نمایشگاه برگزار شود.

وی درخصوص نظارت بر قرآن‌های ارائه شده در این نمایشگاه گفت: همه قرآن‌هایی که عرضه می‌شوند مجوز‌های لازم را دارند اما با این وجود کمیته‌ای برای این کار در نمایشگاه وجود دارد و هماهنگی‌های لازم با سازمان دارالقرآن صورت گرفته است، البته چون فضای این غرفه‌ها یکپارچه است نظارت بر آن هم راحت‌تر است.

برپایی کرسی تلاوت اذانگاهی، جزء خوانی و محفل انس

محمد‌تقی میرزاجانی مسئول بخش محافل و کرسی‌های تلاوت این بخش را یکی از بخش‌های پررنگ نمایشگاه امسال دانست و گفت: ما امسال هر روز کرسی‌های تلاوت قرآن و اذان را برگزار می‌کنیم که در آن قاریان برجسته ایرانی و خارجی حضور خواهند داشت و این برنامه به صورت زنده از رادیو قرآن پخش می‌شود. همچنین پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء یک ساعت برنامه جزءخوانی قرآن کریم را خواهیم داشت که با یک روز تأخیر از ساعت ۱۹ الی ۲۰ از شبکه قرآن پخش می‌شود.

سخنرانی استاد ابوالفضل بهرام‌پور

وی درخصوص برگزاری محفل انس با قرآن کریم در نمایشگاه شب‌های نورانی گفت: این برنامه از ساعت ۲۲ و ۴۵ دقیقه هرشب با حضور قاریان ممتاز ایرانی و مصری برگزار می‌شود که برنامه تواشیح و حفظ قرآن از بخش های آن است، همچنین استاد ابوالفضل بهرام‌پور هم هر شب در نمایشگاه سخنرانی دارد.

حضور ۱۳ قاری مصری در برنامه

میرزاجانی از حضور قاریان مصری در برنامه خبر داد و گفت: امسال ۱۳ قاری مصری در کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم به تأیید رسیدند که از روز هفتم و هشتم ماه رمضان وارد کشور شده و در محافل مختلف از جمله برنامه شب‌های نورانی به تلاوت می‌پردازند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32