کد خبر: 1973
15/06/20 - 8:17 ق.ظ

امام جمعه گفت: حفظ حرمت حجاب ،مانند حفظ حرمت ماه رمضان و روزه واجب است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، حجت‌الاسلام محمد نوروزی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته اسلامشهر که در مصلای این شهر و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد، با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: حفظ حرمت حجاب در جامعه، مانند حفظ حرمت ماه رمضان واجب و لازم است.

وی بیان کرد: ماه رمضان که از فضیلت و برتری بیشتری در میان سایر ماه‌های برخوردار است، همان‌ طوری که خانه کعبه به‌عنوان خانه خدا شناخته شده است، ماه رمضان به‌عنوان ماه میهمانی بندگان خدا شناخته می‌شود.

امام جمعه اسلامشهر با اشاره به ویژگی‌های ماه ضیافت الهی تصریح کرد: تنها روزه ماه رمضان را خداوند، بر بندگان مؤمنش واجب کرده و قرآن کریم در شب قدر ماه رمضان بر قلب مقدس حضرت خاتم الانبیاء (ص) نازل شده و از میان ماه‌های سال قمری تنها ماه رمضان در سوره بقره بیان شده است.

امام جمعه اسلامشهر تصریح کرد: ماه رمضان که می‌آید، برکت، رحمت، مغفرت و آمرزش را برای بندگان مؤمن خدا به همراه می‌آورد و موجب آمرزش بندگان خداوند می‌شود و در پایان این ماه روزه‌داران واقعی پاک بیرون می‌آیند.

وی افزود: ماه رمضان که از فضیلت‌های بسیاری برخوردار است، نفس کشیدن مؤمن، خواب روزه‌دار ثواب و ذکر تسبیح محسوب شده و اعمال خیر و نیک مؤمنین مورد قبول حضرت حق قرار گرفته و دعا‌های مؤمنین مورد قبول درگاه حضرت احدیت قرار می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان اسلامشهر تأکید کرد: روزه گرفتن تنها بستن دهان و خودداری کردن از خوردن و آشامیدن نیست، بلکه همه اندام‌های بدن انسان باید از انجام کارهای ناشایست و گناه دوری کرده و خودداری کنند تا اعمال فرد مورد قبول درگاه خداوند واقع شود.

امام جمعه اسلامشهر در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با تأکید بر رعایت تقوا بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) در حدیثی می‌فرمایند، «نزد خداوند حرمت دین و احکام اسلام، پیامبر خاتم (ص) عترت و اهل بیت پیامبر (ص) احترام خاصی دارد که هرکس احترام آنها را حفظ کند، خداوند دنیا و آخرتش را حفظ و نگه‌داری خواهد کرد».

نوروزی گفت: ماه رمضان از ویژگی و احترام خاصی برخوردار است، کسانی که عذر دارند و نمی‌توانند روزه بگیرند، سعی کنند روزه‌خواری علنی نداشته باشند و نگذارند حرمت این ماه بافضیلت و پربرکت شکسته شود.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته بیان داشت: روز ۲۷ خرداد به‌عنوان روز جهاد کشاورزی و به منظور فراهم ساختن نهضت همه‌جانبه در جهت عمران و آبادانی و رفع محرومیت‌های در روستاها از سوی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی نام‌گذاری شد که تاکنون این نهاد انقلابی سرمنشأ بسیاری از خیرات و برکات در جامعه شده است.

امام جمعه اسلامشهر تأکید کرد: اول تیرماه آغاز هفته صرفه‌جویی در مصرف آب است، با توجه به بحران کم‌آبی که بسیاری از استان‌ها، شهرها و روستاها با آن درگیر هستند، ضروری است که تک‌تک افراد جامعه در مصرف هرچه بهتر از این سرمایه الهی دقت و صرفه‌جویی کنند.

وی افزود: در قرآن کریم تأکید شده است که بخورید و بیاشامید، ولی اسراف نکنید، امروز شستن اتومبیل و معابر و حیاط خانه‌ها با آب لوله‌کشی و قابل شرب جایز نیست و این کار ریخت و پاش محسوب شده و حرام است، خداوند اسراف‌کنندگان را برادران شیطان می‌داند.

انتهای پیام /

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32