کد خبر: 1883
15/06/16 - 2:17 ب.ظ

حجت الاسلام محمدرضا زائری، در مطلبی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده به مهم تر بودن مساله حجاب نسبت به رباخواری اعتراض کرده است.

به گزارش پایگاه خیری حجاب به نقل از سرویس خبری ” تازه ها آنلاین ” حجت الاسلام زائری در مطلب خود در صفحه اینستاگرام شخصی اش چنین نوشته است:

«در خبرها جملاتی از قول یکی از مراجع تقلید خواندم که باورم نشد، احتمال دادم شیطنت رسانه ای باشد نسبت به شخصیت محترمی که دوستشان می دارم و مدتی شاگرد درس خارج اصولشان بوده ام و برای همین جستجو کردم ولی دیدم متأسفانه گویا صحت دارد (و البته هنوز امیدوارم که معلوم شود خبر نادرست بوده است). خبر این است : “این مرجع تقلید گفت: اکنون پرداختن به مسأله حجاب مهم‌تر از پرداختن به رباخواری است … و اعمال بدحجابان از رباخواران بدتر است” … وعلى الاسلام والسلام …

حالا من نگران اعتقاد و دین خودم هستم که آیا آنچه طی سال ها در محضر اساتید از قرآن و حدیث آموخته ام که ربا را محاربه علنی و صریح با خدا و یک ریال ربا را از هفتاد بار زنا با مادر خود در کنار کعبه زشت تر و بدتر دانسته است و… درست بوده یا نه، شاید هم واقعا این استاد بزرگوار که متخصص علم کلام و فقه هم هستند بهتر می دانند و آگاهند و رباخواری آنقدرها هم مهم نیست ! راستش تا حالا فکر می کردیم طبق کلام امیرالمؤمنین و صدیقه طاهره سلام الله علیهما : ” و ترک السرقه إیجابا للعفه ” مشکلاتی مانند بی حجابی و جرایر و مفاسد اخلاقی ناشی از فساد مالی و سرقت بیت المال و رباخواری است ، و حالا به ما می گویند رباخواری خیلی مهم نیست ! آقایان علما ، بزرگان قم … اگر چنین است به ما بگویید تا تکلیف خود را بفهمیم و اگر چنین نیست جلوی این زاویه خطرناک و بدعت عجیب را در طرح اولویت ها بگیرید ، این همه عالم و مرجع تقلید چرا ساکت هستند و حرف نمی زنند ؟ آیا از خطورت موضوع مطلع نیستند؟ آیا روایات دال بر قبح ربا را ندیده اند ؟ آیا روایاتی شدیدتر از اینها در مورد بدحجابی هست که دیگران ندیده اند و بی خبرند ؟ آیا رابطه علی و معلولی میان مفاسد و فحشاهایی چون بی حیایی و بی عفتی را با مال حرام و گسترش ربا و رشوه درک نمی کنند؟ آیا وضعیت خطرناک بی دینی و لامذهبی مردم را مشاهده نمی کنند؟

آقایان، بزرگواران، علما، مراجع، غیرتمندان به دین و مذهب، من دست و پای شما را می بوسم و نوکریتان را می کنم، شما که عالم و آگاه و باسواد و مطلع هستید آیا نشنیده اید که ” إذا ظهرت البدع فی امتی فعلى العالم أن یظهر علمه وإلا فعلیه لعنه الله و الملائکه أجمعین”؟»

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32