مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی:

ترویج فرهنگ عفاف و حجاب سبب ایجاد آرامش در جامعه می شود

کد خبر: 1873
15/06/15 - 5:05 ب.ظ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب سبب ایجاد آرامش در جامعه می شود و زنان با پوشش اسلامی از تمامی تعرضات مصون می مانند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حسین شاکری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی، با اشاره به این که عفاف و حجاب از نتایج و مظاهر ایمان و تقوی است، اظهار داشت: اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی یکی از نهادهایی است که باید سیاست‌گذاری‌های وزارت کشور درباره حجاب و عفاف اجرایی کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با بیان این که عفاف و حجاب یک امر تربیتی در خانواده است، گفت: شکل گرفتن امور تربیتی در خانواده در به ثمر نشاندن فرهنگ عفاف و حجاب در افکار و روح افراد از نقش بسزایی برخوردار است و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید از نهاد خانواده آغاز شود.

شاکری با تأکید بر این‌که ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نه تنها به زنان، بلکه به مردان هم مربوط می‌شود، خاطرنشان کرد: در توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نباید تنها زنان مخاطب قرار گیرند و عفاف و حجاب مسأله‌ای است که به هر دو جنس زن و مرد مربوط می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به این که نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه بدون سرمایه‌های فرهنگ اسلامی میسر نیست، تصریح کرد: تمامی مسؤولان ایران اسلامی باید موضوع حجاب و عفاف را در اولویت برنامه‌ها و امورات خود قرار دهند.

شاکری با اشاره به این که حجاب سرمایه‌ای گران‌بها و مایه عزت زن مسلمان است، خاطر نشان کرد: کاهش فساد در جامعه، حضور تأثیرگذار زنان در محیط اجتماعی و حفظ ارزش‌های انسانی از ‌آثار حجاب اسلامی است.

وی با بیان این‌‌که حضرت فاطمه(س) به عنوان بهترین و شایسته ترین الگو برای زنان و دختران جهان اسلام است، خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه(س) معلم حجاب بود و زنان و دختران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید حضرت فاطمه (س) را به عنوان بهترین و بزرگ‌ترین الگوی خود قرار دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب سبب آرامش در جامعه می شود و زنان در حجاب و پوشش اسلامی از تمامی تعرضات مصون می‌مانند.

شاکری در ادامه گفت: در تبلیغ و ترویج عفاف و حجاب باید شیوه های بیان دوستانه و مؤدبانه به کار گرفته شده و همچنین باید از برخوردهای خشن و اهانت آمیز خودداری شود.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32