کد خبر: 1812
15/06/13 - 5:32 ق.ظ

دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری گفت: نباید بروز و ظهور وضع بدحجابی در برخی از معابر و خیابان‌ها را به معنای بی‌حجابی و بی‌عفتی در کل کشور دانست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت‌الاسلام والمسلمین رضا‌ غلامی، دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری و رئیس دبیرخانه دائمی ارتقای کیفیت محصولات و فعالیت‌های فرهنگی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به نیاز به تولید خورا‌ک‌های فکری برای جوانان در جهت پیشبرد فرهنگ و انقلاب اسلامی و جلوگیری از هجمه‌های فکری و فرهنگی غرب در بین جوانان، گفت: معتقدم آنچیزی که جوانان ما را در این شرایط که با شدیدترین حملات فرهنگی غرب مواجه هستیم واکسینکه می‌کند و به آنها مصونیت می‌دهد آزاد اندیشی است.

وی با بیان اینکه جوانان ما هر میزان که بتوانند تفکر خودشان را از توهمات فکری بوجود آمده رهایی دهند، می‌توانند خود را در مقابل هجوم غرب مصون بدارند گفت: لازم است جوانان یک استقلال فکری و ذهنی داشته باشند و در کنار آن با تکیه بر عقل فطری و قوه‌ عاقله‌ خود که در وجود همه انسان‌‌ها وجود دارد در مسیر صحیح گام بردارند.

جوانان چیزی را بدون تأمل و تحقیق نپذیرند

دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: جوانان باید فکر کنند و چیزی را بدون تأمل و تحقیق و مطالعه آزاد نپذیرند؛ این بهترین کاری است که جوانان می‌توانند در شرایط فعلی انجام دهند و از همجمه‌های غرب و تفکرات غربی مصون بمانند.

بیشترین ثمره حجاب برای خود بانوان مسلمان است

وی در ادامه در رابطه با اشاره به موضوع حجاب و عفاف در بین جوانان جامعه گفت: موضوع حجاب مسئله بسیار مهمی است و همه جوانان کشور باید به این نکته توجه کنند که بیشترین ثمره حجاب برای خود بانوان و دختران مسلمان است.

هرساله به جمعیت محجبه‌های کشور اضافه می‌شود

حجت‌الاسلام غلامی با بیان اینکه امروزه گرایش به حجاب در بین جوانان ما بسیار زیاد است، افزود: هرساله به جمعیت محجبه‌های کشور اضافه می‌شود و نباید بروز و ظهور وضع حجاب در برخی از معابر و خیابان‌ها را به معنای بی‌حجابی و بی‌عفتی در کل کشور دانست.

حجاب شخصیت زن مسلمان را شکل می‌دهد

رئیس دبیرخانه دائمی ارتقای کیفیت محصولات و فعالیت‌های فرهنگی خاطرنشان کرد: حجاب شخصیت زن مسلمان را شکل می‌دهد و امنیت و آزادی را برای آن به ارمغان می‌آورد.

وی یکی از راه‌هایی که جوانان را ترغیب می‌کند که بتوانند از نعمت حجاب استفاده کنند، آزاد اندیشی دانست و افزود: جوانان باید متوجه شوند که غربی‌ها چه بلایی را بر سر زن‌ها و دختران آورده‌اند و آنها را همچون یک عروسک خیمه شب‌بازی، وسیله‌ای برای سودآوری و پرکردن جیب‌شان و همچنین وسلیه‌ای برای ارضای نیاز‌های جنسی تبدیل کرده‌اند.

حجاب نیازمند ضمانت است

حجت‌الاسلام غلامی با بیان اینکه آزاد اندیشی می‌تواند راه درست را به جوانان نشان دهد، گفت: حجاب به عنوان قانون اجتماعی اسلامی همانند سایر قوانین برای اجرا نیازمند ضمانت است، چرا که در غیر این صورت کاری بیهوده به شمار می‌رود.

نقش خانواده در جلوگیری از آسیب‌‌های جوانان

رئیس دبیرخانه دائمی ارتقای کیفیت محصولات و فعالیت‌های فرهنگی، خانواده را مهمترین نهاد اجتماعی و تاثیرگذار در بین جوانان دانست و افزود: اگر بتوانیم بنیاد خانواده را مستحکم نگه‌داریم توانسته‌ایم بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و مشکلات‌ را حل کنیم و در مقابل بسیاری از هجمه‌های غرب نیز جوانان و خانواده راغ مصون بداریم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32