کد خبر: 1730
15/06/07 - 1:27 ب.ظ

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز گفت: ایجاد آرامش روانی بین افراد جامعه و مصونیت زنان در همه زمانها و مکانها از جمله آثار و فواید حجاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین، حجت‌الاسلام محمدصادق جانمحمدی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز صبح امروز، یک‌شنبه در جمع اعضای هیئت مذهبی فاطمه الزهرا(س) الوند اظهار کرد: حجاب از ضروریات اسلام است و از دیدگاه قرآن عدم رعایت آن از گناهان کبیره محسوب می‌شود.

وی افزود: امروز دشمنان اسلام با واقف شدن به اهمیت تأثیر عفاف و حجاب در تحکیم بنیان‌های خانواده درصدد ترویج بی‌بندباری و از هم گسستن کانون خانواده در نظامی اسلامی می‌باشند.

این مسئول بیان کرد: از دیگر وظایف مهم زنان مسلمان حفظ حریم خانواده با ترویج و صیانت از شئونات اسلامی و تربیت شایسته کودکان و نوجوانان است چرا که هر فردی که در حریم خانواده با مسائل دینی و قرآنی مأنوس باشد مطمئنا به سمت مفاسد اجتماعی و اخلاقی سوق داده نخواهد شد و در نتیجه شاهد ارتقای سطح امنیت اجتماعی در جامعه خواهیم بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز، ایجاد آرامش روانی بین افراد جامعه، جلوگیری از تهییج و خنثی نمودن لذایذ نفسانی، کاهش چشمگیر مفاسد فردی و اجتماعی در جامعه اسلامی، حضور معنوی گرایانه زنان و مردان در محیط اجتماعی، حفظ ارزش‌های انسانی، مانند عفت، حیا و متانت در جامعه و مصونیت زنان در همه زمانها و مکانها را از جمله آثار و فواید حجاب اسلامی عنوان کرد.

وی تأکید کرد: با توجه به اهمیت عفاف و حجاب در جامعه، باید تمام ابزارهای فرهنگ‌ساز از قبیل کتاب، مطبوعات و صدا و سیما در راستای رعایت پوشش و حجاب برتر و مطلوب و امنیت اجتماعی قدم بردارند و کوتاهی در این عرصه جبران ناپذیر می باشد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32