با حضور بانوان ورزشکار و کارمند

نشست «حجاب و عفاف» در آبیک برگزار شد

کد خبر: 1605
15/06/01 - 12:35 ب.ظ

نشست هیئت‌های ورزشی بانوان و کارمندان زن ادارات مختلف شهرستان آبیک با موضوع «حجاب و عفاف» به همت اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از آبیک، نشست هیئت‌های ورزشی بانوان و کارمندان زن ادارات مختلف شهرستان آبیک با موضوع «حجاب و عفاف» ظهر امروز به همت اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار شد.

یک پژوهشگر مذهبی در این نشست گفت: رعایت «حجاب و عفاف» و حیا قانون الهی هستند که بازتاب رعایت این مقوله‌ها بازتاب مثبت و مطلوبی بر خانواده‌ و جامعه به همراه دارد.

شهناز ذوقی افزود: رعایت عفاف، حجاب و حیا که از قوانین الهی محسوب می‌شوند از سوی بانوان جامعه ضروری است چراکه بی‌حجابی عوارض و پیامدهای سویی را بر خانواده‌ها و جامعه برجا می‌گذارد که به عنوان نمونه می‌توان به افزایش طلاق، بی‌علاقگی زوجین به یکدیگر، ارتباط‌های نامشروع و خیانت زن به مرد و مردم به زن و سست شدن بنیان خانواده‌ها اشاره کرد.

وی ادامه داد: رعایت حجاب علاوه بر اینکه برای بانوان سودمند است سبب استحکام خانواده و وقار و متانت زن در جامعه می‌شود.

این پژوهشگر مذهبی زیربنای خانواده را عشق و علاقه زوجین به یکدیگر دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه بهای انسان چیزی جز بهشت نیست چرا برخی از بانوان جامعه به عنوان بانوان ایرانی و اسلامی در جامعه به خودنمایی، خودآرایی و آرایش‌های زننده ظاهر می‌شوند که این سؤال مطرح می‌شود که آیا بانوان توانمندی‌های دیگری ندارند.

ذوقی اضافه کرد: خودسازی باید از خود انسان آغاز شود تا بتوان شهر، جامعه و کشور را ساخت یعنی اگر نمی‌توانیم جامعه را تغییر دهیم ولی می‌توانیم رعایت حجاب و عفاف را در خود نهادینه کنیم تا تحت تأثیر محیط و جامعه قرار نگیریم.

وی بیان کرد: خانواده به ویژه مادران در ریشه و شالوده تربیت فرزندان نقش کلیدی دارند و می‌توانند فرزندان را از معنویت تغذیه مناسب کنند تا زمانی که فرزندانشان در اجتماع قرار می‌گیرند کمتر آسیب ببینند.

این پژوهشگر مذهبی اضافه کرد: انسان باید با خدا معامله کند و خدا را بر رفتار و اعمال و کردارش ناظر بداند و به زندگی خود رنگ و بوی الهی ببخشد.

ذوقی خاطرنشان کرد: انسان باید بر نفس خود مدیریت داشته باشد تا مرتکب گناه نشده و سبب نشود دل امام زمان (عج) را به درد آورد.

وی متذکر شد: اگر خدا را در زندگی محور قرار دهیم تحمل مشکلات بر انسان آسان می‌شود و انسان به بیراهه نمی‌رود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32