مسئول موسسه ریحانه النبی (س):

دشمن بدنبال بدبینی مردم نسبت به حجاب است

کد خبر: 1566
15/05/31 - 1:42 ب.ظ

مسئول موسسه ریحانه النبی (س) گفت: اعداد و ارقام که درباره حجاب هست واقعی نیست و دشمن بدنبال بدبینی مردم به حجاب است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب از قم، حجت‌الاسلام محمدمهدی ابراهیم پور صبح امروز در جمع بانوان محجبه از کشور هندوستان که در موسسه ریحانه النبی(س) برگزار شد، با اشاره به رعایت حجاب در منطقه علی پور هندوستان اظهار داشت: در منطقه علی پور هندوستان فعالیت‌هایی به صورت خصوصی و بدون دستور دولت انجام‌گرفته است و بدون وابستگی به دولت و حاکمیت در حال فعالیت است.
مسئول موسسه ریحانه النبی (س) افزود: در منطقه علی پور حجاب را به اختیار انتخاب کرده‌اند و ما هم اعتقاد داریم که باید زنان در ایران نیز با عقل خود حجاب را انتخاب کنند و به فلسفه وجودی آن پی ببرند.
ابراهیم پور با اشاره به تاریخچه‌ای از فعالیت موسسه ریحانه النبی (س) خاطرنشان کرد: موسسه ریحانه النبی (ُس) فعالیت خود را از ۱۰ سال گذشته از شهر تهران باهدف تشویق دانش آموزان به داشتن حجاب آغاز کرده است.
مسئول موسسه ریحانه النبی (س) تصریح کرد: باید اذعان کرد که فعالیت‌های موسسه ریحانه النبی (س) مورد توجه و عنایت مراجع و علما است و آن‌ها اعتقاد به این دارند که فعالیت‌ها در کشورهای مختلف انجام گیرد و این مسئله خارج از توان مجموعه است اما اگر نماینده‌ای از کشورها با مرکز مرتبط گردد ما حاضریم برنامه‌ها و تجارب خود را منتقل کنیم.
ابراهیم پور افزود: باید گفت که کشور هندوستان راحت‌تر از برخی کشورهای دیگر می‌تواند حجاب را در پیش گیرد و مثل جمهوری آذربایجان که علیرغم درخواست‌های مردمی دولت درصدد مقابله با آن است نمی‌باشد.
وی با اشاره به لزوم نشر حجاب در کشورهای مسلمان گفت: ما حتی قادریم اخبار مرتبط باحجاب و عفاف را در کشورهای مختلف در پایگاه خبری حجاب که اولین پایگاه تخصصی حجاب است را در کشورهای اسلامی منعکس کنیم.
مسئول موسسه ریحانه النبی بابیان چشم‌اندازی از وضعیت حجاب در ایران گفت: باید گفت که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کشور به سمت جنگ رفت و تهاجم فرهنگی دشمن بعد از جنگ تحمیلی آسیب‌های فرهنگی به کشور وارد کرد و کارهای کمی که در زمینهٔ حجاب صورت گرفته است.
ابراهیم پور در پاسخ به سؤالی در ارتباط با چرایی وضعیت کنونی حجاب در ایران اظهار داشت: ایران در بعد نظامی قدرت منطقه است و کشورهای غربی به کشورهای همسایه فشارهای نظامی وارد می‌کند و دشمن در پی آن است که ایران را هم درگیر این درگیری‌ها کند.
وی افزود: در ارتباط با مسائل فرهنگی دشمن به دنبال جدا کردن مسئولان از مردم هستند همچنین در پی عوض کردن فرهنگ دینی است و تلاش دشمن بر این است که فضای فرهنگی را به هم بزند از همین رو مرکز ریحانه النبی (س) به دنبال این است که آسیبت های دشمن را ترمیم کند.
مسئول موسسه ریحانه النبی (س) با اشاره به لزوم مقاومت در مقابل عوامل بیگانه مثل فیس بوک، یوتویوب و ماهواره گفت: یکی از ابزارهای دشمن برای جنگ فرهنگی اینست که این محصولات برخی به شکل قاچاق و برخی توسط افراد سودجو در کشور ایجاد شود و مرکز ریحانه النبی (س) در پی اصلاح این آسیب‌ها است.
ابراهیم پور تصریح کرد: تهاجم فرهنگی مربوط به خود افراد و اشخاص است که منتشر می‌کنند اما چون در ایران حجاب قانون است ماهواره‌ها علاوه بر اینکه فساد را ترویج می‌دهند حجاب فردی را مورد تهاجم قرار می‌دهند و در پی آن هستند که مردم را نسبت به حکومت بدبین کنند.
وی بابیان اینکه حجاب برای خانه نیست گفت: این اعداد و ارقام که درباره حجاب هست واقعی نیست چراکه اکثر خانم‌ها در راهپیمایی محجبه هستند و اینکه بگوییم تعداد بی‌حجاب‌ها زیاد است درست نیست.
مسئول موسسه ریحانه النبی بیان کرد: ذهنیتی که از یک زن هندی در ایران وجود دارد پوشش‌های محلی و فیلم‌های آن است درحالی‌که واقعیت این نیست و باید آن را یافت، همچنانی که در ایران هم بی‌حجاب زیاد نیست.
ابراهیم پور خاطرنشان کرد: همچنان که ایران در عرصه سیاسی در کشورهای فلسطین، سوریه و عراق شرایط را فراهم کرده است که از هجمه دشمن به ایران جلوگیری کند باید در عرصه فرهنگی هم همین کار را کرد.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32