دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شیراز خبر داد

خانم کشف حجاب‌کننده در شهرک گلستان جنون ادواری دارد

کد خبر: 1422
15/05/28 - 12:43 ب.ظ

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شیراز گفت: خانمی که در ایام نوروز در شهرک گلستان اقدام به کشف حجاب کامل کرده بود دچار جنون ادواری است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، طهماسب یزدانی بعد‌از‌ظهر امروز در نشست هفتگی جامعه روحانیت شیراز اظهار داشت: روز ۱۲ فروردین در فضای مجازی دعوتی از سوی جریانات معلوم‌الحالی برای کشف حجاب انجام‌شده بود.

وی افزود: در این راستا بنا بود عده‌ای لخت و برهنه وارد خیابان‌ها و معابر شوند که در شهرک گلستان نیز یک مورد اتفاق افتاده بود.

این مقام قضایی ادامه داد: در این شهرک خانمی به‌صورت عریان به خیابان آمده بود که پرونده این فرد با توجه به توزیع عکس و فیلم آن در فضای مجازی و حساسیت ایجادشده، با جدیت پیگیری و این خانم مجرد دستگیر شد.

وی اضافه کرد: پس از دستگیری مشخص شد که وی از نظر وضع روانی بیمار بوده و باید در بیمارستان ابن‌سینا بستری شود و پزشکان گفته نزدیکان این خانم مبنی بر جنون ادواری را تائید کردند.

یزدانی همچنین گفت: دشمنان نظام نسل‌کشی را در دستور کار قرار داده‌اند که یکی از وسیله‌ها در این راستا شیوع ماهواره، بدحجابی و ماد مخدر است.

وی مورد کشف حجاب کامل و عمدی را متفاوت با بدحجابی از سر نا‌آگاهی دانست و بیان کرد: در ارتباط با بدحجابی هم به سپاه و هم به نیروی انتظامی دستورات لازم صادر شد اما گاه احساس می‌کنیم که با برخورد قهری نمی‌توان با بدحجابی برخورد کرد و باید با فرهنگ‌سازی، آگاهی بخشی در رسانه‌ها، وعظ‌ها و منابر از این موارد پیشگیری کرد.

دادستان شیراز در مورد قلیان‌کشی نیز گفت: شیراز به‌عنوان شهر علما و فضلا و ۱۵ هزار شهید دفاع مقدس، شهر حافظ و سعدی و سومین حرم اهل‌بیت، نباید به‌عنوان قلیان‌کشی شهره شود.

یزدانی اضافه کرد: ما به نیروی انتظامی دستور اکید دادیم که با مصرف قلیان در معابر عمومی و پارک‌ها برخورد شده و جمع‌آوری شود.

برخورد جدی با برگزارکنندگان رالی در کوچه‌ها

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شیراز در ادامه از برخورد جدی با ماشین‌سواران ولگرد و موتورسیکلت‌سواران متخلف و افراد بی‌دردی خبر داد که در کوچه‌ها و معابر اقدام به رانندگی دیوانه‌وار کرده و عیش و نوش خود را وسیله آزار دیگران قرار می‌دهند.

یزدانی افزود: برخی باغات شیراز به محل‌های فساد و بی‌بندوباری تبدیل‌شده‌اند که ما این موارد را در دستور کارداریم.

وی ادامه داد: برخی منازل غیرمجاز مبله که اقدام به درج شماره تلفن بر درودیوار کرده و مشخص نیست چه اقداماتی در این منازل انجام می‌شود.

پدیده «مدلینگ» و مانکن‌گردانی، از دیگر مواردی بود این مقام قضایی از صدور دستور لازم برای برخورد قاطع با آن خبر داد.

وی از شناسایی و کار اطلاعاتی بر روی توزیع‌کنندگان و گردانندگان بازار لباس‌های غیر‌اسلامی خبر داد و تصریح کرد: بانوان محجبه ما گاه در مراجعه به بازار و مغازه یک لباس مناسب و متعارف اسلامی پیدا نمی‌کنند به حدی که احساس می‌شود این موارد هدفمند است.

شناسایی زمین‌خواران شیراز و صدرا

این مقام قضایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: موضوع زمین‌خواری از معضلاتی است که مقام معظم رهبری به‌طور مستقیم دستور برخورد با آن را صادر کرده‌اند و ما در استان فارس به جد مشغول بررسی آن هستیم.

یزدانی اضافه کرد: گاه اما متولیان زمین و محافظان اراضی راه را برای تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی باز کرده یا با اغماض و چشم‌پوشی خود باعث شده‌اند جرم رخ دهد.

وی از شناسایی زمین‌های تصرف‌شده در شهر شیراز خبر داد و بیان کرد: برای پیشگیری تصرف اراضی برنامه‌هایی در دست اجرا داشته و علاوه بر آن برخورد قاطع با عاملان تصرف اراضی در سنوات گذشته را مدنظر قرار داده‌ایم.

به گفته وی، در اطراف شهر صدرا اراضی متعددی تصرف‌شده و افراد زیادی در این رابطه به زندان محکوم‌شده‌اند.

وی در ادامه این نشست اظهار داشت: مدیرکل سابق محیط‌زیست فارس در حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی بسیار تأکید داشت و خود یک قاضی محسوب می‌شد که جلوتر از ما حرکت می‌کرد.

یزدانی افزود: مدیر کل سابق محیط زیست این استان، هر جا مشاهده می‌کرد محیط‌زیست در حال تخریب و حقوقی عمومی در معرض تهدید است به جد برخورد می‌کرد و ابایی نداشت که فلان وزیر یا مدیرکل دستور متفاوتی داده باشد.

دستگیری باند آتل‌بندهای سارق

دادستان شیراز در ادامه از دستگیری باندی موسوم به آتل بندها خبر داد که با گچ گرفتن یک دست خود در صندلی عقب تاکسی نشسته و به نحوی مسافران دیگر را مورد سرقت قرار می‌دادند.

وی افزود: در این زمینه گزارشات مختلفی رسیده بود که در نهایت در معالی آباد با اقدام به تیراندازی فرد اصلی این باند زخمی و دستگیر شد.

یزدانی سپس ادامه داد: کاهش جمعیت کیفری فارس و تلاش در راستای پیشگیری از افزایش بیهوده تعداد زندانیان دیگر مسئله‌ای بود که این مقام قضایی به آن اشاره و خاطرنشان کرد: زمانی می‌گفتند هدف از مجازات اصلاح مجرم است اما جامعه‌شناسی امنیت مدار در برخی موارد می‌گوید که اصل مجرمیت جای اصالت برائت را گرفته است.

دادستان شیراز با ذکر مثالی از این نظریه ابراز داشت: اصل مجرمیت در مورد قاچاقچی مواد مخدری است که کمر به نابودی جوانان بسته یا آن شروری که رعب و وحشت عمومی ایجاد کرده و یا مفسد‌فی‌الارضی که برای نوامیس مردم مزاحمت علنی ایجاد می‌کند و در غیر این موارد سلب حیات با احتیاط انجام می‌شود.

وی از مشکلاتی سخن گفت که با زندان رفتن فرد برای خانواده وی ایجاد می‌شود و سپس ادامه داد: گاه حتی یک احضاریه می‌تواند در یک خانواده زلزله ایجاد کند.

یزدانی از کاهش آمار سرقت در سال گذشته خبر داد و افزود: یکی از علت‌های این کاهش برخوردهای قاطعی است که قوه قضاییه انجام می‌دهد و ما در مورد سرقت‌های توأم با آزار و جرائم خشن به‌هیچ‌وجه آزادی مشروط، مرخصی و سایر تسهیلات را قائل نمی‌شویم.

توهین و فحاشی، دومین جرم پر فراوانی شیراز

دادستان شیراز عنوان کرد: سال گذشته بیش از ۹۶ هزار پرونده در دادسرای شیراز وجود داشته و در استان ۲۸۹ هزار پرونده ورودی داشته‌ایم که سهم شیراز ۳۵ درصد پرونده‌ها را به خود اختصاص داده بود.

به گفته وی، سرقت‌های مستوجب تعزیر در شیراز نخستین جرم ازنظر فراوانی هستند و پس‌ازآن توهین و فحاشی در رتبه دوم قرار داشته و سومین موردایراد صدمه بدنی است.

یزدانی آمار بالای توهین و فحاشی را شایسته شهر بافرهنگ شیراز ندانست و اظهار داشت: در این زمینه علما و فضلا، کارشناسان دانشگاهی، جامعه‌شناسان، روانشناسان و … باید اقداماتی را انجام دهند که آستانه تحمل مردم بالاتر رود و از سوی دیگر دستگاه‌های متولی اقتصاد و اشتغال نیز باید با کاهش بیکاری و فقر، در بالا بردن صبر و تحمل عمومی نقش جدی‌تری ایفا کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32