کد خبر: 1416
15/05/28 - 12:06 ب.ظ

فرماندار بانه گفت: مسئولان شهرستان باید برنامه‌های ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر را در ادارات و نهادهای مرتبط اجرایی کنند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از بانه، راشد عذیری پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بانه اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای عمومی است و جامعه را به سوی سعادتمندی هدایت می‌کند.

وی ادامه داد: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در اسلام بسیار بالاست و هر مسلمانی وظیفه دارد که در راستای این امر مهم گام بردارد و وظایف خود را در این زمینه به نحو احسنت به انجام برساند.

عذیری بر لزوم اجرای فعالیت‌ها و برنامه‌های ستاد احیا در ادارات و نهادهای شهرستان تاکید کرد و گفت: بر این اساس در هر اداره دو نفر از کارکنان به عنوان نماینده در زمینه تذکر لسانی و در قالب طرح تکریم ارباب رجوع موظف به فعالیت هستند.

فرماندار بانه اظهار داشت: در راستای نهادینه کردن اهداف ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر باید از تمام توانایی‌ها و ظرفیت‌های افراد در ادارات و بخش‌های شهرستان بهره گرفت.

وی تعامل و هم‌سویی اعضای ستاد را گامی مهم در زمینه پیشبرد اهداف آن برشمرد و عنوان کرد: هدف اصلی این ستاد فراگیر کردن فرایض دینی است که بسترسازی برای پذیرش تذکر لسانی موضوع مهمی در این ارتباط است.

عذیری با بیان اینکه اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر، نشانه غیرت دینی و احساس مسئولیت است، افزود: در صورتی که مسلمانان آمران به معروف و ناهیان از منکر باشند می‌توانند با توطئه‌های دشمنان به راحتی مقابله کنند..

وی با بیان اینکه تمامی معروف‌ها بر اساس دستورات خداوند و سنت پیامبر عظیم‌الشان اسلام مشخص است، تصریح کرد: هر چه خلاف قرآن و دستورات خداوند و سنت باشد منکر محسوب می‌شود.

فرماندار بانه با اشاره به اینکه هدف دشمن ایجاد گمراهی، گرفتاری و فتنه در بین مسلمانان است، تاکید کرد: دشمن این بار با پرچم دین آمده است و تمام تلاش بر آن است تا مسلمانان دچار مشکل شوند و چهره اسلام را مخدوش نمایند.

وی دورشدن از خط اصلی قرآن و دستورات الهی و عدم عمل به امر به معروف و نهی از منکر را از آسیب‌های بزرگ جامعه اسلامی برشمرد و گفت: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه خطیری است که بر دوش همه مسلمانان است.

عذیری نقش ادارات و سازمان‌ها را در ترویج امر به معروف و نهی از منکر مهم دانست و بیان کرد: بر اساس دستورالعمل های ستاد احیا هر اداره باید گزارش عملکرد خود را هر ۱۵ روز یک بار ارائه دهد.

وی گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، حضور کارکنان و اجرای فریضه نماز، تذکرات لسانی و اجرای برنامه‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی از مهم‌ترین وظایف متولیان ستاد در ادارات و همچنین در واحدهای صنفی شهرستان بانه است.

عذیری در پایان اضافه کرد: در سال گذشته فرمانداری بانه موفق به کسب مقام نخست در بین فرمانداری‌های استان در بحث ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شد و از برخی مسئولان شهرستان نیز در این زمینه تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32