کد خبر: 1397
15/05/28 - 7:42 ق.ظ

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: با وجود شعارهای مطرح شده در زمینه عفاف و حجاب، هنوز در این عرصه، سیاست‌گذاری و برنامه‌‌ریزی مشخصی صورت نگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی مازندران، حجت‌الاسلام ناصر شکریان با بیان اینکه بدحجابی مشکل مهمی در جامعه اسلامی است، اظهار کرد: ورود مدهای غربی هر روز بر این مشکل می‌افزاید و جامعه ما در چنین شرایطی نیازمند ارائه الگوی فاطمی در عرصه عفاف و حجاب است.

وی ترویج فرهنگ فاطمی را مهم‌ترین راه حل معضل اجتماعی بی‌حجابی در جامعه عنوان کرد و بیان داشت: متولیان دینی و فرهنگی کشور باید به سوی ارائه الگویی مناسب و برگرفته از اندیشه‌های فاطمی در جامعه باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه متولیان ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه از برنامه‌های روزمره باید خودداری کنند، تصریح کرد: با وجود شعارهای مطرح شده در این زمینه، هنوز در عرصه عفاف و حجاب، سیاست‌گذاری و برنامه‌‌ریزی مشخص و تعریف شده‌ای صورت نگرفته است.

این مسئول، بهره‌گیری از الگوهای اسلامی را بهترین راه برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ صحیح عفاف و حجاب در جامعه دینی دانست و خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی عفت و پاکدامنی برای همه زنان جهان است و باید به‌طور ویژه، الگوی همه زنان در جامعه دینی باشد.

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: دین مبین اسلام حجاب را مایه تشخص و آزادی زن مسلمان می‌داند و دشمنان نظام همه تلاش خود را برای تضعیف این مقوله در جامعه اسلامی به کار بسته‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به سرعت رو به رشد تغییرات اجتماعی و نسل، اظهار کرد: نسل جدید جامعه بسیار مطلع و آگاه هستند و اگر با زبان و روش‌های تبلیغی نوین محاسن عفاف و حجاب را برای آنها تبیین کنیم به یقین حجاب برتر را برای خود انتخاب می‌کنند.

شکریان با اشاره به بخش‌هایی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری درباره فرهنگ حجاب و عفاف در کشور تاکید کرد: خلأ بسیار زیادی در این حوزه وجود دارد که علت آن سطحی‌نگری به موضوع حجاب و عفاف است، لذا همه مسئولان موظف هستند به صورت عمقی به موضوع حجاب و عفاف نگاه کنند.

وی در پایان معرفی الگوهای قابل درک و لمس، بالابردن سطح آگاهی عمومی، عدم برخورد سیاسی و سلیقه‌ای مسئولان به مسئله حجاب، اهتمام والدین به حجاب و عفاف فرزندان، عرضه محصولات حجاب و عفاف، ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، برخورد جدی با عوامل سازمان‌یافته فساد و فحشا، نظارت بر تولید و اجرایی شدن ابلاغیه حجاب و احیای اصل هشتم قانون اساسی را از جمله راه‌های برون‌رفت از مشکلات و موانع موجود در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب عنوان کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32