کد خبر: 1351
15/05/27 - 10:15 ق.ظ

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با بیان اینکه دختران نباید از زنان غربی الگوبرداری کنند گفت: باید الگوهای عملی عفاف و حجاب به جوانان ارائه شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، لعیا علی‌نژاد مسئول بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در صومعه‌سرا با بیان اینکه در حکومت و نظام اسلامی به سر می‌بریم، اظهار کرد: اسلام یک فرهنگ غنی دارد که زنان مسلمان جامعه ما می‌توانند با الگوگیری از فاطمه زهرا(سلام‌الله علیها)، حضرت زینب(سلام الله علیها) عفت و حیای زنانه خود را حفظ کنند.

وی با اشاره به سخنان گهربار مقام معظم رهبری در پانزدهم اسفند ۹۱ خطاب به کنگره هفت هزار شهیده زن کشور، افزود: حیا و حجاب و عفاف هیچگونه ممانعتی با اینکه زنان در جامعه حضور داشته باشند، ندارد و زن می‌تواند در عین حال که محجبه، پاکدامن و عفیف است، خانواده سالم داشته باشد و در بطن جامعه فعالیت کند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با بیان اینکه شیرزنان دفاع مقدس ثابت کردند که می‌توانند به عنوان الگوی سوم مطرح شوند، گفت: الگوی اول زنان شرقی، الگوی دوم زنان غربی و الگوی سوم را زنان مسلمان که در دفاع مقدس شرکت می‌کنند، تشکیل می‌دهند.

علی‌نژاد تصریح کرد: ما می‌توانیم شهدایی که در زمان انقلاب و دفاع مقدس شهید شدند به عنوان الگوهایی برای دختران جوان معرفی کنیم که چگونه شهدا با عفاف و حجاب بودند و در عین حال در جامعه هم حضور داشتند.

وی با بیان اینکه بانوان جامعه ما نباید خود را مانند یک عروسک درست کنند و ملعبه دست هوس‌رانان باشند، خاطرنشان کرد: دختران نباید از زنان غربی الگوبرداری کنند زیرا خود آنها به این نتیجه رسیده‌اند که حرکاتشان در شأن و منزلت یک زن نیست.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان اظهار کرد: یکی از معضلات امروز جامعه بی حجابی است که نشان از این دارد حیا از بین رفته است.

علی‌نژاد با بیان اینکه باید الگوهای عملی عفاف و حجاب ارائه داده شود، افزود: ما با الگودهی عملی مانند نمایش، فیلم، انیمیشن و ..می‌توانیم حیا و عفت زنانه رابه دختران انتقال دهیم.

پایان پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32