فشار برای برگزاری مسابقات با پوشش اسلامی فقط از سوی ایران نبوده

مشحون: تقویم بسته شده باشد، کاری نمی‌توان انجام داد/ حالا حجاب جا افتاده است

کد خبر: 1347
15/05/27 - 9:53 ق.ظ

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: فشار برگزاری مسابقات برای بانوان با پوشش اسلامی فقط از سوی ایران نبوده و کشورهای دیگر نیز برای بازی با حجاب اصرار داشتند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب محمود مشحون در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره اینکه مجوز برگزاری مسابقات با پوشش اسلامی از سوی فدراسیون جهانی صادر نشده، اما بانوان ایرانی هنوز نتوانسته‌اند در هیچ مسابقه‌ای شرکت کنند، گفت: در اجلاسی که سال گذشته برگزار شد قرار بود در یک مقطع زمانی مسابقات به طور آزمایشی انجام شود.

وی ادامه داد: بسکتبال با سایر رشته‌ها متفاوت است، به عنوان مثال در والیبال تیم‌ها در دو طرف تور قرار دارند و با هم تقابلی ندارند هر بلایی سرشان بیاید روی تیم‌ مقابل تاثیرگذار نخواهد بود، اما در بسکتبال به این صورت نیست؛ بازیکنان برخوردهای زیادی با هم دارند و همین موضوع باعث شده تا فدراسیون جهانی مدت زمان مشخصی را برای برگزاری مسابقات با پوشش اسلامی اعلام کند.

وی در پاسخ به این سوال که شما خوشبین هستید بالاخره بانوان ایرانی بتوانند در مسابقات رسمی شرکت کنند، اظهار داشت: من حدود ۸-۷ ماه نبودم اما اقداماتی را برای حضور بانوان در مسابقات انجام خواهیم داد. فکر می‌کنم در ابتدا باید مسابقات غرب آسیا برگزار شود، چند کشور مسلمان بتوانند مسابقاتی را برگزار کنند تا فدراسیون جهانی بداند که این کشورها فعال هستند.

رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به اینکه فشار روی فدراسیون جهانی برای برگزاری مسابقات با پوشش اسلامی فقط از سوی ایران نبوده، عنوان کرد: فشار از روی کشور هند هم بوده که یکی از سینک‌ها در بخش مردان نتوانست در مسابقات شرکت کند و به فدراسیون جهانی شکایت کرد. بعد از این اتفاق آمریکا، ایران و کویت فشار آوردند. حالا حجاب جا افتاده است.

مشحون در پاسخ به این سوال که اگر در این مدت تاریخ اعلام آمادگی کشورها برای برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا به پایان رسیده باشد تکلیف چیست، گفت: اگر تقویم بسته شده باشد دیگر نمی‌توان کاری انجام داد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32