کد خبر: 1341
15/05/27 - 9:31 ق.ظ

امام‌جمعه شاهین‌دژ گفت: ترویج حجاب و عفاف به‌معنی فرهنگ‌سازی سبک زندگی اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از تسنیم در ارومیه، حجهالاسلام نقی باقری با اشاره به افزایش طلاق در برخی از مناطق ایران اسلامی اظهار داشت: سبک زندگی و غربی و تقلید‌های کورکورانه از جوامع غربی با غیرت و تعصبات دینی مسلمانان هم‌خوانی ندارد و این موضوع موجب افزایش طلاق در برخی از نقاط ایران اسلامی نیز شده است.

وی افزود: سبک زندگی اسلامی که مقام معظم رهبری روی آن تأکید بسیاری دارد همراه با معنویت، دین و سنت نبوی است و این زندگی باید عاری از هرگونه تهاجم فرهنگی و سنت‌های غلط ضددینی باشد چراکه دین اسلام دین ناب محمدی(ص) است است و جای هیچ‌گونه اشتباه را ندارد.

باقری با اشاره به آیاتی از سوره نور تصریح کرد: امروزه ایران با ناتوی فرهنگی که تحمیلی جوامع غربی و اروپایی است مواجه است چراکه این کشورها جنگی نرم را علیه ایران آغاز کرده‌اند که به‌واسطه رسانه‌ها، اینترنت و سایر فناوری‌های ارتباطی در حال گسترش آن هستند.

امام‌جمعه شاهین‌دژ بیان کرد: ما مسلمانان نباید خوراک، پوشاک و رفتارهای گذشته را فراموش کنیم و اجازه دهیم که فرهنگ‌های وارداتی غرب هویت و چیستی ما را از ما بربایند.

باقری گفت: اسلام دینی است که برای تمامی اعصار و شریط اجتماعی و خانوادگی آموزه‌های لازم را در اختیار مسلمانان قرار داده است و به‌هیچ‌وجه موافق با عقب ماندگی نیست بنابراین لازم است که جوامع اسلامی نیز به پیشرفت اسلامی در همه زمینه‌ها توجه داشته باشند و از پیشرفت‌های کاذب غرب دوری کنند.

وی اظهار داشت: لازم است که بانوان ایرانی حجاب‌های خویش را با پوشش مد نظر اسلام تطبیق دهند و ارگان‌های فرهنگی، سازمان‌های دولتی و مذهبی نیز در راستای تبیین صحیح پوشش اسلامی در جامعه اقدامات لازم را انجام دهند.

امام‌جمعه شاهین‌دژ با بیان اینکه رسانه‌ها در انعکاس سخنان مقام معظم رهبری و به اجرا در آوردن آن‌ها تأثیر بسزایی دارند افزود: از زمانی که مقام معظم رهبری مسئله سبک زندگی اسلامی را مطرح کرده است متأسفانه مسئولین اقدامات چشم‌گیری در این رابطه انجام نداده‌اند ولی رسانه‌ها توانستند با انعکاس‌های صحیح وظایف خود را به‌خوبی انجام داده و ماهیت خبرگزاری را که از حضرت زینب(س) به جای مانده است حفظ کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32