در مراسم بزرگداشت نام و یاد 29 شهیده مازندران مطرح شد

توصیه‌های استاد حوزه علمیه به بانوان/کشف حجاب جنگ نرم دشمن است

کد خبر: 1334
15/05/26 - 6:21 ب.ظ

استاد حوزه علمیه رستم‌کلا گفت: باید با آگاهی‌رسانی توسط بانوان پاکدامن ایرانی و مومن، با کشف حجاب در جامعه مبارزه کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس از شهرستان نکا، حجت‌الاسلام علی فلاح عصر امروز در مراسم بزرگداشت نام و یاد ۲۹ شهیده مازندران و یادواره شهدای مسجد ابوالفضل (ع) نکا که با محوریت شهیده شاخص بسیج در سال ۹۴ شهیده طیبه واعظی‌دهنوی و به همت حوزه حضرت زینب (س) سپاه ناحیه نکا برگزار شد، در بین بانوان شرکت‌‌کننده در این مراسم معنوی، اظهار کرد: زنان مسلمان در طول این انقلاب و در دوران مختلف آن اثرگذار بوده‌ و نقش مهمی در این دوران‌ها ‌داشته‌اند.

وی با بیان اینکه شهیده‌های انقلاب و نظام ‌الگوی برتر جوانان، دختران و مادران این مرزوبوم هستند، افزود: الگوپذیری از زندگی سراسر درس و عبرت این بزرگواران شهید، ما را در ادامه راه انقلاب مصمم و موجب استواری پایه‌های این انقلاب می‌شود.

استاد حوزه علمیه رستم‎کلا همچنین با اشاره به توطئه‌های مختلف دشمنان در جبهه نرم و فرهنگی، تصریح کرد: کشف حجاب یکی از مصادیق جنگ نرم دشمن است که به بهانه آزادی وارد زندگی برخی از افراد جامعه شده است که باید با آگاهی‌رسانی توسط بانوان پاکدامن ایرانی و مومن، بدحجابی و بی‌حجابی از جامعه برچیده شود.

فلاح ادامه داد: حیا و پاکدامنی زنان و بانوان شهیده این سرزمین باید درس بزرگی برای بانوان و زنان امروز جامعه ما باشد تا با الگو از زندگی ائمه اطهار (ع) و اهل بیت (ع) و همچنین زندگی سراسر اهل بیتی این شهدا، راه سعادت و نیک‌بختی خود را هموار کنند.

وی اضافه کرد: بانوان شهیده ما با درس‌آموزی از مکتب حضرت زینب (س) و الگوپذیری از فاطمه‌زهرا (س) در این راه، گام نهادند و اکنون نیز بانوان جامعه و نسل جدید و جوان ما باید از این مکتب انسان‌ساز، درس گرفته و مراقب توطئه‌های مختلف دشمن و جنگ نرم، که ابزاری برای کشف حجاب است، باشند.

استاد حوزه علمیه رستم‎کلا همچنین با اشاره به سالروز آزادسازی خرم‌شهر که عظمت و بزرگی ملت ایران را به رخ جهانیان کشید، ادامه داد: ملت ما با اتحاد، وحدت، توکل بر خدا و ولایت‌مداری ثابت کردند که با دستان خالی و اراده بلند می‌توانند بر دشمن تا دندان مسلح پیروز شوند و توپ و تانک دشمن بر اراده ملت ما اثری ندارد.

وی همچنین با گرامی‎داشت نام و یاد شهیده شاخص بسیج در سال ۹۴ شهیده طیبه واعظی‌دهنوی گفت: این شهیده، شهید راه انقلاب و دفاع از ارزش‌های این نظام است که باید زندگی سراسر درس و عبرت این بانوی بزرگوار، الگوی زنان، مادران و جوانان این جامعه باشد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، طیبه واعظی‌دهنوی در ۲۴ تیرماه سال ۱۳۳۷ در یکی از روستاهای اصفهان و در خانواده‌ای مذهبی متولد شد.

در مبارزه با شاه در نهایت در ۳۰ فروردین‌ماه ۱۳۵۶ پس از دستگیری شوهرش، دستگیر شد و خواهرشوهرش، فاطمه جعفریان که او هم مبارز بود در این روز کشته شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، مراسم بزرگداشت نام و یاد ۲۹ شهیده مازندران و یادواره شهدای مسجد ابوالفضل (ع) نکا با محوریت شهیده شاخص بسیج در سال ۹۴ شهیده طیبه واعظی‌دهنوی به همت حوزه حضرت زینب (س) سپاه ناحیه نکا و پایگاه مائده مسجد ابوالفضل (ع) نکا برگزار شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32