کد خبر: 1193
15/05/24 - 11:50 ق.ظ

مجتهدزاده در همایش تجلیل از زنان مقاوم خرمشهر، گفت: الگوی سوم زن مسلمان در دفاع مقدس است و این سند افتخاری برای ماست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از طنین یاس، مریم مجتهد زاده ، رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس در همایش تجلیل از زنان مقاوم خرمشهر اظهار داشت: در خصوص نقش زنان در دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر ابتدا باید فهمید که نقش زنان در آزادسازی خرمشهر چه بوده است، اکنون که به حادثه خرمشهر نگاه می کنیم باعث هیجان و غرور ما می شود اما اگر از نزدیک شرایط خرمشهر را لمس کنیم به این نتیجه می رسیم که آزادسازی خرمشهر تنها یک معجزه بود.

وی افزود: جوهره ایمان در میدان عمل و مدیریت بسیار خوب خود را در خرمشهر به خوبی نشان داد، زنان در خرمشهر نقش تعیین کننده ای را ایفا کردند و باید گفت: نقش زنان در تمامی عرصه های اجتماع خصوصا هشت سال دفاع مقدس، محدود به زمان و مکان خاصی نیست.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس، با بیان اینکه خرمشهر فتح ارز ش های اسلامی و انسانی بود تصریح کرد: امروز شاهد جنگ، خونریزی های بسیاری از سوی دشمنان اسلام به کشورهای مسلمان هستیم ما از جنگی علیه مردم مظلوم یمن توسط رژیم صهیونیستی آل سعود برپا شده متأثر هستیم، این رژیم روزی ۲۰۰بار یمن را بمباران می کند و قربانی اصلی زنان و کودکان هستند، در سال ۵۹ که جنگ تحمیلی را علیه ما آغاز کردند همین شیوه را به کار بردند و مثل امروز مجامع بین المللی که در مقابل جنایاتی که در یمن می شود، سکوت کرد.

مجتهدزاده با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس، یک الگو و نمونه است، گفت: دفاع مقدس هویت ما را ساخت و علاوه بر این موجب عبرت ملت های مسلمان شد که می توان با دست خالی جنگید و پیروز شد.
وی خاطرنشان کرد: الگوی سوم زن مسلمان در دفاع مقدس است و این سند افتخاری برای ما، چرا که امروز امنیت، دستاوردهای نظامی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را مدیون افرادی هستیم که در هشت سال دفاع مقدس از همه چیز خود گذشتند.

مجتهدزاده در ادامه به شهید طیبه واعظی، شهید شاخص سال اشاره کرد و گفت: این عزت و افتخاری که این بانوی شهید به وجود آورده جای تفکر دارد و باید زنده نگه داشته شود.

وی ادامه داد: زنان ما با حفظ جایگاه خود در خانواده از سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون حماسه ها آفریدند.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32