کد خبر: 1078
15/05/19 - 9:54 ق.ظ

رییس مؤسسه امام خمینی(ره) درشمال شرق کشور گفت:دور کردن دختران کشور اسلامی از حجاب و عفاف و بی تفاوتی به ارزش ها در جامعه از نقشه های دیرین دشمنان اسلام است.

موسسه امام خمینی

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از رسا، حجت الاسلام صادق دانشمند، رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در شمال شرق کشور امروز در همایش حجاب و عفاف که به همت نهاد تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش در محل کانون ریحانه بجنورد و با حضور دانش آموزان دختر بجنوردی برگزار شد، با اشاره به اهمیت موضوع حجاب و عفاف در جامعه اسلامی، اظهار کرد: حجاب و عفاف مختص اسلام نبوده و تقریبا در همه فرهنگ های جهان به انحای مختلف وجود داشته و دارد.

 

وی با بیان این که دین مقدس اسلام مقوله حجاب و عفاف را روشمند و روشن کرده است، افزود: در آیات قرآن و روایات اسلامی در زمینه اهمیت حجاب و عفاف نکات فراوانی وجود دارد به گونه ای که قرآن کریم حجاب بانوان را نوعی احترام گذاشتن و رعایت حرمت برای آن ها عنوان کرده است.

 

حجت الاسلام دانشمند با اشاره به رابطه عفاف و حجاب، خاطرنشان کرد: عفاف، ریشه حجاب بوده و حجاب نیز میوه عفاف است چرا که امکان دارد فردی حجاب ظاهری داشته باشد اما عفاف و طهارت باطنی در او به وجود نیامده باشد.

 

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که پوشش اسلامی برای بانوان از ضروریات دین مبین اسلام است، افزود: البته حجاب و عفاف تنها مختص به بانوان نبوده بلکه می بایست مردان نیز حجاب مناسب و عفاف دینی داشته باشند.

 

وی با اشاره به فواید رعایت عفاف و حجاب از سوی افراد، تصریح کرد: حجاب سبب دست یابی به کرامت انسانی و عزت نفس، ماندگاری زیبایی، دوری از وابستگی های جنسی مخرب، حراست از حریم خود از نگاه های آلوده و جلوگیری از سوء استفاده شده و در مجموع سعادت دنیوی و اخروی افراد را تضمین می کند.

 

حجت الاسلام دانشمند ایجاد آرامش روانی بین افراد جامعه، جلوگیری از مفاسد جامعه، کاهش تقاضای مدپرستی بین زنان، مبارزه با تهاجم فرهنگی و مصونیت زنان را برخی دیگر از آثار و فواید حجاب اسلامی برشمرد.

 

مدیرمسؤول مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت سراج بجنورد از دختران و بانوان جامعه اسلامی خواست تا در این راه با تأسی از حضرت فاطمه(س)، خود را به زیور حجاب و گوهر عفاف آراسته کرده و برای بانوان جهان الگو باشند.

 

وی همچنین با اشاره به نقشه های شوم دشمنان در راستای دور کردن بانوان جامعه اسلامی از حجاب، افزود: امروز دشمن به وسیله ابزارهای مختلف و با هزینه‌های سنگین تلاش دارد تا بانوان و دختران ایرانی را از حجاب دور کرده و بی‌ تفاوتی را در جامعه ایران حاکم کند.

 

حجت‌الاسلام دانشمند تصریح کرد: دور کردن دختران و بانوان کشور اسلامی از حجاب و عفاف و حاکم کردن بی تفاوتی در جامعه از نقشه های دیرین دشمنان اسلام محسوب می شود.

 

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) شمال شرق کشور اضافه کرد: موضوع حجاب و عفاف یک مسأله اجتماعی است که تمام افراد جامعه اعم از زن و مرد را در بر می‌ گیرد و هر چقدر حیا و عفاف در جامعه بیشتر باشد به همان اندازه مشکلات و آسیب های اجتماعی مختلف نیز کاهش می یابد.

 

گفتنی است، در پایان این همایش مسابقات فرهنگی و مذهبی برگزار شد و حجت الاسلام دانشمند نیز به سؤالات و شبهات شرکت کنندگان پیرامون موضوع حجاب و عفاف پاسخ داد.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32