کد خبر: 10307
17/11/08 - 12:21 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا ” ، سهیلا جلودارزاده در همایش تخصصی مشاورین بانوان شرکت شهرک‌های صنعتی کشور در تالار امام رضا (ع) فرمانداری قم، اظهار کرد: توان افزایی بانوان در حوزه اشتغال و کارآفرینی امری ضروری است و می توان با توان افزایی بانوان بسیاری را به میدان […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا ” ، سهیلا جلودارزاده در همایش تخصصی مشاورین بانوان شرکت شهرک‌های صنعتی کشور در تالار امام رضا (ع) فرمانداری قم، اظهار کرد: توان افزایی بانوان در حوزه اشتغال و کارآفرینی امری ضروری است و می توان با توان افزایی بانوان بسیاری را به میدان اشتغال زایی سوق داد.

مشاور وزیر صنعت در امور بانوان افزود: تمامی موجودات عالم دارای زوجیت می باشند و این دو جنسیت باید در کنار هم و با تعامل در جهت پیشرفت و تعالی قرار گیرند.

وی تصریح کرد: تاکید دین مبین اسلام بر حجاب زن نشان دهنده اهمیت حضور زن در عرصه اجتماع است، بانوانی که از استعداد، توانمندی و آموزش برخوردار باشند، می‌توانند ایفاگر نفش‌های مهمی در جامعه گردند.

جلودارزاده بیان کرد: متاسفانه در حال حاضر حضور بانوان در بخش تجارت زیر صفر است و باید در این راستا در جهت توانمندسازی بانوان برنامه های مدونی را پایه ریزی کرد.

رئیس اتحادیه زنان کارگر با بیان اینکه در جهت توانمند سازی بانوان می توان در بخش بازرگانی داخلی و بین‌المللی به اموزش پرداخت، عنوان کرد: شناسایی بانوان در حوزه های اقتصادی به ویژه در شرکت ها و شهرک های صنعتی و تکیه بر اصل شبکه سازی و ساماندهی اشتغال می تواند از رویکردهای مهمی در این عرصه باشد.

وی اظهار داشت: یکی از نیازهای مهم جامعه ایجاد نهضت کارآفرینی است در این مسیر تسهیل قوانین و شرایط به ویژه در شهرک های صنعتی در حوزه اشتغال اهمیت زیادی دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نیمی از جمعیت کشور را زنان و دختران تشکیل می دهد که یک ظرفیت و پتانسیل مهم به شمار می رود در این راستا باید تلاش کرد بانوان بتوانند در حوزه اشتغال مطابق با توانمندی ها و تخصص های خود مشغول به کار شوند.

وی به برخی از فرصت‌های مهم اشتغال اشاره کرد و گفت: سنگ های زینتی یکی از فرصت های مناسب ویژه اشتغال زایی بانوان است که با توجه به پایین بودن قیمت تمام شده مواد اولیه سود آوری بالای دارد.

جلودارزاده بیان کرد: هنوز از این ظرفیت مهم در کشور به خوبی استفاده نشده است اما می توان با شناسایی ظرفیت های موجود گام های مهمی برداشت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین گیاهان دارویی به واسطه ظرفیت های مهم در مناطق کشور از دیگر پتانسیل های مهم اقتصادی ویژه بانوان است که می توان در این حوزه نیز به پیشرفت های خوبی دست یافت.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32