کد خبر: 10191
17/10/17 - 9:41 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا” ، در سومین جلسه شورای سیاستگذاری دومین نمایشگاه لباس مدارس کارشناسان ابراز امیدواری کردند تا با ورود هنرهای سنتی ایران مثل سوزن دوزی روی لباس دانش آموزان و توجه به تصویرسازی‌های مناسب روی کیف مدارس با تکیه بر الگوهای اسلامی ایرانی، شاهد پیشرفت همه […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا” ، در سومین جلسه شورای سیاستگذاری دومین نمایشگاه لباس مدارس کارشناسان ابراز امیدواری کردند تا با ورود هنرهای سنتی ایران مثل سوزن دوزی روی لباس دانش آموزان و توجه به تصویرسازی‌های مناسب روی کیف مدارس با تکیه بر الگوهای اسلامی ایرانی، شاهد پیشرفت همه جانبه لباس مدارس باشیم.

سومین جلسه شورای سیاست‌گذاری دومین نمایشگاه لباس مدارس، با هدف بررسی راهکارها و اولویت‌های موجود در راستای برپایی هر چه بهتر و پربارتر این رویداد با حضور حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و سایر اعضای این شورا برگزار شد.

توجه به موضوع حجاب‌گریزی میان طیفی از دانش‌آموزان به دلیل مناسب نبودن پوشش مدارس به عنوان لباسی که ساعت‌ها برتن دانش آموز است و تأکید بر لزوم ترغیب دانش‌آموزان به حفظ حجاب و فرهنگ اسلامی ایرانی با تکیه بر افزایش کیفیت طراحی و دوخت این پوشاک از مهمترین مباحث مطرح در این جلسه بود.

تأکید بر تشکیل کمیته‌های فعال تا پیش از انتشار فراخوان دومین نمایشگاه لباس مدارس در زمینه جلب مشارکت انجمن‌های اولیاء و مربیان، تشکیل کمیته برنامه ریزی، نظارت و بازرسی در مسیر برپایی موفق نمایشگاه و انجام پژوهش و تحقیق‌های میدانی در زمینه بررسی وضعیت پوشش موجود در مدارس مناطق مختلف پایتخت به عنوان یک جامعه آماری در سطح کشور و اعلام نتایج از مهمترین تصمیمات موجود در این جلسه بود.

لزوم استفاده از پارچه مرغوب برای لباس دانش آموزان با کارایی برای تمام فصول وبکارگیری الیاف و نخ پارچه‌های مورد استفاده هماهنگ با اقلیم‌های گوناگون و بکارگیری رنگ‌های شاد و باب طبع دانش آموزان در گروه‌های سنی مختلف نیز در این جلسه مطرح شد.

سایر کارشناسان در این نشست، تعیین قیمت‌های پایین با منطق استفاده از پارچه‌های نا مرغوب برای تولید لباس دانش آموران را امری نابخشودنی دانستند و بر لزوم ورود حرفه‌ای عرصه طراحی و بهبود کیفیت دوخت به حوزه لباس مدارس در مقاطع مختلف تأکید کردند.

از دیگر نکات مهم و قابل توجه در این جلسه، تأکید بر لزوم همراهی پر رنگ و مؤثر صدا و سیما به عنوان مردمی ترین رسانه ملی در جهت جلب توجه، همراهی و مشارکت مدیران مدارس، مربیان و اولیاء با دومین نمایشگاه لباس مدارس بود.

برپایی مسابقه زنده طراحی لباس مدارس و انتخاب الگوهای خلاقانه در راستای ورود به چرخه تولید انبوه نیز در این جلسه مطرح شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32