کد خبر: 10140
17/10/08 - 8:43 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” خبرگزاری حوزه” به نقل از aboutislam، برای نخستین بار پس از دهه‌ها ممنوعیت، رژه دانش آموزی امسال در یونان با حضور دانش آموزان باحجاب برگزار شد. دانش آموزان مسلمان یونانی برای نخستین بار با حجاب اسلامی و روسری در رژه سالانه دانش آموزی در شهر […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” خبرگزاری حوزه” به نقل از aboutislam، برای نخستین بار پس از دهه‌ها ممنوعیت، رژه دانش آموزی امسال در یونان با حضور دانش آموزان باحجاب برگزار شد.
دانش آموزان مسلمان یونانی برای نخستین بار با حجاب اسلامی و روسری در رژه سالانه دانش آموزی در شهر زانتی در استان مقدونیه شرقی و تراکیه، در شمال یونان شرکت کردند.

به گفته رسانه‌های محلی زانتی، حضور دانش آموزان دختر مسلمان و محجبه در این رژه دانش آموزی به قدری برجسته بود که به موضوع داغ رسانه‌های این کشور تبدیل شده است.

لازم به ذکر است مسلمانان هم اکنون تقریبا ۱٫۳% جمعیت ۱۰٫۷ میلیونی کشور یونان را به خود اختصاص داده‌اند. جامعه اسلامی یونان متشکل از گروه‌های قومیتی متعددی است، که اکثریت آنان را ترک‌ها و پوماک‌های بلغاری زبان تشکیل می‌دهند. عده کمی از جمعیت مسلمانان این منطقه نیز یونانی‌های گرویده به اسلام پیش از ورود مسلمانان پناهنده و مهاجر می‌باشند.

در ۲ سال گذشته پس از موج حضور پناهندگان از کشورهای دیگر به اروپا جمعیت مسلمانان یونان به طور قابل توجهی افزایش یافته است. درحال حاضر کشور یونان محل زندگی بیش از ۳۰۰ هزار مسلمان است که اکثریت آنان را ترک ها و پوماک‌ها در غرب ترکیه، همراه با آلبانی تبارها تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32