کد خبر: 10125
17/10/07 - 9:11 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ” حوزه ” ، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی، در مجلس عزای حسینی که در مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان برگزار شد، اظهار کرد:بدحجابی کنونی در جامعه اسلامی ایران یک فساد بزرگ است . امام جمعه موقت اصفهان اذعان کرد: همواره یک یاز تاکیدات مهم رهبر معظم […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ” حوزه ” ، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی، در مجلس عزای حسینی که در مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان برگزار شد، اظهار کرد:بدحجابی کنونی در جامعه اسلامی ایران یک فساد بزرگ است .

امام جمعه موقت اصفهان اذعان کرد: همواره یک یاز تاکیدات مهم رهبر معظم انقلاب داشتن نگاه کلان به موضوعات است، نگاه کلان داشتن به این معنی است که به عنوان مثال ما در یک نگاه جزیی به عاشورا می بینیم که یزدی پیروز و امام حسین(ع) با اهل بیتش به شهادت رسیدند ولی در نگاه کلان در می یابی م که امام حسین(ع) پیروز واقعی است چرا که با گذشت بیش از ۱۴۰۰سال هنوز نامش زنده و زائران میلیونی در اربعین ایشان را زیارت می کنند.

وی یادآور شد: در بحث انقلاب اسلامی هم روند باید اینگونه باشد و با نگاه کلان به حدود چهار دهه عمر انقلاب نگریست، با نگاه کلان باید پیش از انقلاب و زمان حال انقلاب را نگاه کرد تا متوجه پیشرفت ها شد، البته دراین نکاه کلان در می یابیم که عقب گردهاو ضعف هایی هم داشته ایم.

آیت الله مهدوی روند افزایش بدحجابی در جامعه را از جمله ضعف ها دانست و عنوان کرد: بدحجابی کنونی در جامعه اسلامی ایران یک فساد بزرگ است که فسادهای دیگر را به همراه دارد، افزایش روند بدحجابی در جامعه حاکی از آن است که یا روش های گذشته ما درست نبوده و یا ناکافی است،پس باید اصلاح شود.

استاد حوزه علمیه اصفهان با خطاب قراردادن اساتید و فضلای حوزه، اذعان کرد: باید روش های اقناع فکری و بیان دلایل عقلی و نقلی توامان برای جوانان در زمینه حجاب جایگزین دیگر روش ها شود؛ جوان امروز اگر از نظر عقلی دلیل حجاب را پذیرفت، چادر به سر کردن را می پذیرد.

*حوزه علمیه باید در زمینه رفع بدحجابی در جامعه یک موجی موثر ایجاد کند

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: حوزه علمیه باید در زمینه رفع بدحجابی در جامعه یک موجی موثر ایجاد کند و برای این امر باید روحانیون، طلاب و اساتید حوز همراه با دیگراحاد جامعه یک حرکت عمومی صورت دهند، گرچه شاید نیاز باشد به موازات این حرکات، اقدامات بازدارندگی هم از سوی نیروی انتظامی انجام گیرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32