کد خبر: 1011
15/05/17 - 6:28 ق.ظ

آیت الله خاتمی گفت: وجود غرفه مربوط به حجاب در نمایشگاه کتاب ازابتکارات این دوره است که مسؤولان مسلمان و شیعه این دوره که دغدغه دین دارند، اجرا کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ستاد خبری بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، آیت الله سید احمد خاتمی در بازدید از بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران گفت: نمایشگاه کتاب واقعا بهار فرهنگی است و از این رهگذر باید به ترویج کتاب و کتابخوانی پرداخت. حقیقت این است که نباید کتاب و کتابخوانی و فرهنگ کتابخوانی مغفول بماند و نباید فکر کنیم فناوری‌های جدید جای کتاب را خواهد گرفت.

 

وی افزود: هم باید در تولید کتاب‌های سالم همت ورزید و هم ناشران ارزشی را کمک کرد تا کتاب‌های خوبی که تولید می‌کنند روی دستشان نماند. در عرصه اقتصاد کتاب، برخی از کتابفروشی‌ها در شرف ورشکستگی هستند. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این عرصه هر چه می‌تواند کمک کند تا ناشران ارزشی به این مشکل بر نخورند.

 

آیت الله خاتمی گفت: مطلب دوم اینکه وضعیت حجاب نمایشگاه مانند سال‌های گذشته خوب نبود. شهادت می‌دهم که هم مسؤولان گذشته و هم مسؤولان فعلی مسلمان و شیعه هستند و دغدغه دین دارند و یقین دارم این وضعیت را نمی‌پسندند. اما برداشت من این است که جریانی وجود دارد که می‌خواهد با تجاهر به بدحجابی حرمت آن را بشکنند. با این حال در کنار این نقد باید از غرفه حجاب تشکر کنم که از ابتکارات این دوره بود و چندین غرفه، کالاهای حجاب به به ویژه حجاب برتر، چادر را ترویج می‌کردند.

 

وی ادامه داد: آنچه مسؤولان نمایشگاه می‌خواهند، حجاب ارزشی است. با این حال این معضل را از نخستین دوره داشته‌ایم. نکته دیگر فعالیت‌ها و تلاش‌هایی است که مسؤولان نمایشگاه برای جمع‌آوری کتاب‌های ضد ارزشی داشتند و سعی داشتند کتاب‌هایی که در عرصه فارسی و عربی دچار مشکل بودند، از سطح نمایشگاه جمع‌آوری کنند. حقیقت این است که کتاب خود خوراک فکری است و مجاز نیستیم فرصت فراهم کنیم برای ناشرانی که غذای مسموم ایجاد می‌کنند. اما عرض من این است که برای سال آینده پیش از نمایشگاه این نظارت وجود داشته باشد.

 

آیت الله خاتمی افزود: باید باور کنیم که در یک جنگ فرهنگی هستیم و باید این نظارت‌ها وجود داشته باشد و پیش از نمایشگاه دقت بیشتری داشته باشیم تا ناشرانی که نمی‌خواهند ارزشی باشند و مبانی نظام را قبول ندارند از امکانات جمهوری اسلامی استفاده نکنند. این ناشران ضد ارزشی انتشارات خود را در اختیار نشر فرهنگ آلوده قرار می‌دهند و ما باید این خط قرمز را رعایت کنیم. اگر آن‌ها این حدود را رعایت نکنند نمایشگاه کتاب نباید بستری برای حضور آن‌ها باشد.

 

وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب باید بستری برای نشر فرهنگ اصیل اسلامی باشد، اظهار کرد: فرهنگ ایرانی با اسلام عجین شده است و ناسیونالیسم‌هایی که دم از ایران می‌زنند چنین فکری نمی‌کنند اما ما می‌گوییم ایران با اسلام است و معتقدیم ایران با اسلام عزت پیدا کرد./۹۹۸/د۱۰۲/ب۴

 
 
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32