کد خبر: 10057
17/09/25 - 9:31 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری رسا ، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در نشست ستاد امر به ‌معروف و نهی از منکر استان با اشاره به این‌که نباید مصادیق معروف و منکر تنها در مسائل خاص و محدود خلاصه شود، اظهار داشت: متأسفانه تعاریف غلطی از […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری رسا ، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در نشست ستاد امر به ‌معروف و نهی از منکر استان با اشاره به این‌که نباید مصادیق معروف و منکر تنها در مسائل خاص و محدود خلاصه شود، اظهار داشت: متأسفانه تعاریف غلطی از این فریضه در طول سالیان گذشته به مردم ارایه شده است.
وی با بیان این‌که منکر تنها در بحث حجاب خلاصه نمی‌شود، خاطرنشان کرد: این روزها که در ماه محرم قرار داریم و شاهد برگزاری محافل و مجالس عزاداری هستیم، سازمان تبلیغات اسلامی می‌تواند در راستای عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر به تبیین شیوه‌های سنتی و اصیل سوگواری پرداخته و به مقابله با بدعت‌ها و مسائل خرافی بپردازد.

امام جمعه تبریز با تأکید بر فرهنگ‌سازی، ارایه مصادیق معروفات سیاسی و اجتماعی در جامعه و تبیین منکرات سیاسی گفت: متأسفانه شاهد برخی اظهارات دور از اخلاق در محافل سیاسی هستیم که مصداق منکر هستند، در مقابل معروفاتی نیز داریم که می‌تواند به عنوان الگو برای مسؤولان و کارگزاران نظام معرفی شوند.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین آل‌هاشم با اشاره به این‌که سازمان‌ها، نهادها و ادارات دولتی باید خود در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر پیشقدم شود، گفت: بهتر است ابتدا اصلاح را از خود آغاز کنیم، سپس در محیط خانواده و بعد در جامعه به دنبال انجام این فریضه واجب الهی باشیم.

وی با بیان این‌که نظارت و اشراف در ادارات باید بیشتر شد، تصریح کرد: نهی از منکر در ادارات تنها حجاب بانوان کارمند نیست، بلکه امروز گرفتن زیرمیزی‌ در برخی نهادها و یا کم‌کاری برخی کارمندان در ساعات اداری نیز می‌تواند به عنوان مصادیق منکر معرفی شده و با عاملان آن برخورد شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌که هر حرکتی در جامعه با منکرات و معروف‌های سیاسی و اجتماعی همراه است، افزود: اعضای ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر هر یک در حوزه کاری خود می توانند منشأ اثر بوده و نسبت به فرهنگ‌سازی فرایض دینی پیش‌قدم باشند.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین آل‌هاشم با تأکید بر توجه و دقت به ظرافت‌های موجود در عمل به فریضه‌ امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: مقام معظم رهبری فرمودند؛ تذکر لسانی وظیفه همگانی است، اما مهم این است که تذکر بدهیم و رد شویم و منتظر نتیجه نباشیم چراکه بحث نتیجه وظیفه مسؤولان قانونی است.

وی با بیان این‌که آمر معروف و ناهی از منکر باید خود حائز شرایط و ویژگی‌هایی باشد، گفت: آن‌کسی که امربه‌معروف و نهی از منکر می‌کند باید معروف و منکر را بشناسد و احتمال اثرگذاری بدهد، ممکن است در جایی امربه‌معروف کنیم اما نتیجه عکس بدهد، همچنین کسی که امربه‌معروف و نهی از منکر می‌کند باید مراحل و شرایط عمل به این فریضه را نیز بداند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32