کد خبر: 10045
17/09/23 - 9:55 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، در راستای اعلام قانون جدید ممنوعیت حجاب در قزاقستان، دختران محجبه در شهر «ژانواوزن» در قزاقستان غربی، از رفتن به مدرسه محروم مانده‌اند و والدین بیش از ۶۰ دانش آموز با شکایت به دادگاه، اقدام به تحریم مدارس کرده‌اند. والدین دانش […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، در راستای اعلام قانون جدید ممنوعیت حجاب در قزاقستان، دختران محجبه در شهر «ژانواوزن» در قزاقستان غربی، از رفتن به مدرسه محروم مانده‌اند و والدین بیش از ۶۰ دانش آموز با شکایت به دادگاه، اقدام به تحریم مدارس کرده‌اند.
والدین دانش آموزان با اعلام اینکه از آغاز سال جدید تحصیلی، مدارس به کودکان آن‌ها اجازه شرکت در کلاس‌های درس با حجاب اسلامی را نمی‌دهد، آن‌ها نیز مدارس را تحریم کرده و سیاست‌های جدید اجرا شده در مدارس را نقض آزادی مذهبی دانسته و اقدام به شکایت کرده‌اند.
در این میان مدیریت امور آموزشی در شهر ژانواوزن نیز از والدین به دلیل جلوگیری از رفتن دانش آموزان به مدارس به دادگاه شکایت کرده است. گفتنی است از این پس تصمیم گیری به عهده دادگاه گذاشته شده است.
در جای دیگر، در شهر آکتوب یکی از ساکنان محلی که به دخترش اجازه نداده‌اند با حجاب اسلامی در مدرسه حاضر شود، به دادستانی کل و اداره ریاست جمهوری این کشور شکایت کرده است.
وی گفته است که ممنوعیت حجاب تبعیض علیه کودکان باایمان مسلمان محسوب شده و قصد دارد تمام تلاش خود را برای لغو قانون تبعیض آمیز به کار بگیرد.
گفتنی است از زمان تصویب قانون ممنوعیت حجاب در کشور قزاقستان از ۱ اکتبر سال گذشته تاکنون اتفاقات مشابهی در دیگر نهادهای آموزشی رخ داده‌اند. دولت قزاقستان مدعی است ممنوعیت حجاب را به منظور مبارزه با افراط‌گرایی دینی در پیش گرفته است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32