رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی:

بخش مهمی از مشکلات حجاب و عفاف مربوط به ضعف روش و سلیقه است

کد خبر: 10012
17/07/25 - 10:11 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، دکتر حسن بنیانیان، در کارگاه آموزشی «خانواده، عفاف و حجاب اسلامی» ویژه طلاب و مبلغان خراسان شمالی، اظهار داشت: ایجاد اعتقاد، افزایش آگاهی و ایجاد تمایل مهم‌ترین اصول کار فرهنگی در عرصه عفاف و حجاب است. وی با بیان اینکه در انجام کار […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، دکتر حسن بنیانیان، در کارگاه آموزشی «خانواده، عفاف و حجاب اسلامی» ویژه طلاب و مبلغان خراسان شمالی، اظهار داشت: ایجاد اعتقاد، افزایش آگاهی و ایجاد تمایل مهم‌ترین اصول کار فرهنگی در عرصه عفاف و حجاب است.

وی با بیان اینکه در انجام کار فرهنگی به دالانی از محبت بین مجموعه‌های فرهنگی و مخاطبین نیاز است، افزود: بخش مهمی از عدم پیشرفت فعالیت‌ها در عرصه حجاب و عفاف مربوط به ضعف سلیقه و ضعف روش در انجام این امر است.

بنیانیان تصریح کرد: شناخت محیط زیست فرهنگی که عبارت است از آگاهی هدفمند منطبق بر شرایط اجتماعی و فرهنگی و سیاسی و اقتصادی مورد پذیرش جامعه است از ضرورت‌های تلاش در عرصه عفاف و حجاب است.

وی، دانش و اطلاعات عمیق مربی، اشراف بر شرایط روحی و روانی متربی و تأکید بر جلسات پژوهش محور، به‌گونه‌ای که مخاطب مأموریت فعالیت‌های علمی و اجتماعی دراین‌باره داده شود را از ملزومات ترویج ارزش‌های دینی در بین جوانان و نوجوانان برشمرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین رفتار مدیران در مجموعه‌ها، کسبه‌های عرصه صنعت و تجارت، اساتید دانشگاه را از دیگر مؤلفه‌ها و ملزومات ترویج ارزش‌های دینی در جامعه عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه عوامل بسیار مهمی علیه تلاش‌هایی که در راستای توسعه عفاف و حجاب می‌شود، در جریان است، گفت: رسانه‌های مدرن، فضای مجازی، جهانی‌سازی و تهاجم فرهنگی ازجمله این عوامل هستند.

بنیانیان با بیان اینکه در امر ترویج عفاف و حجاب باید عمده فعالیت دستگاه‌های فرهنگی روی فعالیت‌های آگاهانه تربیت و فرهنگ‌سازی متمرکز شود، گفت: بهره‌گیری از انگیزه‌های درونی افراد مانند باورهای دینی، فطرت و عشق، جهت ترویج عفاف و حجاب مؤثرتر است.

گفتنی است، کارگاه آموزشی یک‌روزه با عنوان «خانواده، عفاف و حجاب اسلامی» با مشارکت مبلغان، طلاب و مسئولان فرهنگی، از سوی مدیریت حوزه علمیه خراسان شمالی، در سالن اجتماعات کمیته امداد استان برگزار شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32