آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 9944
۹۶/۰۴/۲۱ - ۱۰:۲۸ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه” ، دکتر لاله افتخاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» با اشاره به این که ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، دغدغه مندی همه مردم و مسئولان را می طلبد، ابراز داشت: در این میان خانواده ها نقش بسیار مهمی برعهده دارند چرا که خانواده […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه” ، دکتر لاله افتخاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» با اشاره به این که ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، دغدغه مندی همه مردم و مسئولان را می طلبد، ابراز داشت: در این میان خانواده ها نقش بسیار مهمی برعهده دارند چرا که خانواده کانون و محور اصلی تربیت است و باور به حجاب در سایه برنامه های تربیتی در وجود فرد شکل می گیرد.

وی با بیان این که عفاف مفهومی گسترده و عام تر از حجاب دارد، افزود: جایگاه حجاب و عفاف در اسلام از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به طوری که هر چند شماره رکعت های نماز که ستون دین است در آیات قرآنی نیامده، اما با این حال مسائل مربوط به حجاب و عفاف در آیات سوره مبارکه نور به صورت تفصیل بیان شده که این مساله حاکی از اهمیت و ضرورت مساله است.

عضو شورای فرهنگی زنان کشور همچنین ادامه داد: از نگاه قرآن کریم، عفت در ابعاد و عرصه های گوناگون همچون راه رفتن ، سخن گفتن، پوشش و غیره خود را نشان می دهد و وقتی بحث عفت تعمیق و بسط یابد، نتیجه اش در رعایت حجاب مشخص می شود.

وی افزود: البته باید توجه داشت که حجاب و عفاف مختص زنان نیست چه آن که این مهم نخست در قرآن برای مردان مطرح شده است و این موضوع نشان می دهد که حجاب و عفاف صرفاً موضوع زنانه نیست.

افتخاری همچنین خاطرنشان کرد: در سوره نور برای حفظ عفت، اولین آیه درباره مردان است که به واسطه پاک دامن ماندن باید خود را حفظ کنند و در آیه بعدی زنان را خطاب قرار داده است و این دیدگاه شتاب زده و ناقص که صرفأ رعایت حجاب و برخی مسائل برای خانم ها لازم است به طور کامل باید اصلاح شود.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32