کد خبر: 9894
17/07/03 - 10:10 ق.ظ

‌‌به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا”،فرشید علیزاده گفت: این ورزشکار نخبه البرزی بار دیگر در فینال مسابقات قهرمانی جهان، نایب قهرمان شد و پرچم پر افتخار ایران اسلامی را به اهتزاز درآورد. وی با اشاره به اینکه بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ از سوم تیرماه با حضور […]

‌‌به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا”،فرشید علیزاده گفت: این ورزشکار نخبه البرزی بار دیگر در فینال مسابقات قهرمانی جهان، نایب قهرمان شد و پرچم پر افتخار ایران اسلامی را به اهتزاز درآورد.

وی با اشاره به اینکه بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ از سوم تیرماه با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور دنیا آغاز شد ، اظهار کرد: کیمیا علیزاده در وزن۶۲ – کیلو گرم در ۴ مرحله به مبارزه با حریفان قدرش پرداخت و در نهایت به مرحله نیمه نهایی این دوره از مسابقات جهانی راه یافت.

وی تصریح کرد: کیمیا علیزاده، برای راهیابی به فینال این رقابت‌ها به مصاف تاتیانا کوزمینا از روسیه که دارنده مدال طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ و برنز المپیک نوجوانان ۲۰۱۴ می‌باشد رفت و توانست با نتیجه ۹ بر ۶ بار دیگر برای ایران اسلامی افتخار بیافریند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: کیمیا علیزاده در فینال این مسابقات برای کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها با روس گباگبی از ساحل عاج که دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶، دو طلای مسابقات قهرمانی اروپا و آفریقا است به مبارزه پرداخت و به مدال نقره را به خود اختصاص داد.

علیزاده اضافه کرد: این ورزشکار نخبه البرزی در مسابقات تکواندو المپیک گذشته نیز برای نخستین بار مدال برنز این مسابقات را برای ورزش بانوان کشور به ارمغان آورد.

وی گفت: معلمان و دانش آموزان البرزی این موفقیت بزرگ کیمیا علیزاده را به همه ایرانیان تبریک می‌گویند؛ زیرا معتقدند ملت ایران در همه عرصه‌ها به ویژه در حوزه ورزش فعل خواستن را صرف کرده و به مدال‌های رنگارنگ جهانی دست می‌یابند.

وی تاکید کرد: این دانش آموز البرزی با حجاب کامل خود در عرصه مسابقات جهانی ثابت کرده که حجاب برای بانوان ایرانی محدودیت به همراه نمی‌آورد بلکه یک افتخار ملی – اسلامی است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32