کد خبر: 9892
17/07/03 - 10:05 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایسنا” ، جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی این اداره‌کل با حضور حجت‌الاسلام «غلامرضا عادل» مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین و معاونین و سایر اعضاء برگزار شد. حجت‌الاسلام عادل مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در این جلسه اظهار […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایسنا” ، جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی این اداره‌کل با حضور حجت‌الاسلام «غلامرضا عادل» مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین و معاونین و سایر اعضاء برگزار شد.

حجت‌الاسلام عادل مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در این جلسه اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تأکید روی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اسلامی بیشتر خودش را مشخص کرد، بنابراین حجاب به‌عنوان نمادی از عفاف در جامعه اسلامی مطرح است و از همین‌رو یکی از اولویت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است تا حقوق شهروندی در جامعه رعایت شود.

وی در ادامه به علت خلأهایی در طرح عفاف و حجاب وجود دارد، اشاره کرد و گفت: همان‌طور که بارها مقام معظم رهبری هم تأکید فرمودند و با توجه به این‌که کار فرهنگی هم زمان‌بر است و هم به‌نوعی دیربازده، ما در بعد فعالیت‌های فرهنگی و در همه زمینه‌ها، هنوز حق مطلب را ادا نکردیم.

وی تصریح کرد: باید یک همت عمومی و عالی را برای گسترش این فرهنگ در جامعه ایجاد کنیم از مسئولان گرفته تا مردم، چون طرح گسترش فرهنگ عفاف و حجاب مختص به یک حوزه نیست که ما مسئولیت را فقط به یک دستگاه واگذار کنیم و سایرین کاری به این موضوع نداشته باشند بلکه به همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها به‌نوعی مرتبط می‌شود.

حجت‌الاسلام عادل یکی از عوامل نداشتن موفقیت در گسترش این فرهنگ را جزیره‌ای دیدن و جزیره‌ای عمل کردن در خصوص این موضوع توصیف و خاطرنشان کرد: گسترش فرهنگ عفاف و حجاب نیازمند یک نگرش نظام‌مند و سیستمی و عملکرد همه‌جانبه و نظام‌مند است. بنابراین اگر بتوانیم این همت را در سطح مسئولان، مردم و متولیان فرهنگی ایجاد کنیم، می‌توانیم شاهد نتایج و نمودهای خوبی در این زمینه باشیم و تا زمانی که این باور درونی در مسئولان ایجاد نشود و این موضوع به‌عنوان یک دغدغه اصلی در جامعه مطرح نشود، مسلماً در عملکرد با مشکلاتی مواجه خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: اما آفت ما در حجاب و عفاف وجود سازمان‌های مسئول مختلف است که به‌صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند و هیچ سازمان متولی وجود ندارد که در بحث حجاب و عفاف سازمان‌های مختلف را که به‌صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند، دورهم جمع کرده تا راهکارهای عملی را برای مقابله نرم با بدحجابی اتخاذ کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32