آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 9892
۹۶/۰۴/۱۲ - ۱۰:۰۵ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایسنا” ، جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی این اداره‌کل با حضور حجت‌الاسلام «غلامرضا عادل» مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین و معاونین و سایر اعضاء برگزار شد. حجت‌الاسلام عادل مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در این جلسه اظهار […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایسنا” ، جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی این اداره‌کل با حضور حجت‌الاسلام «غلامرضا عادل» مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین و معاونین و سایر اعضاء برگزار شد.

حجت‌الاسلام عادل مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در این جلسه اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تأکید روی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اسلامی بیشتر خودش را مشخص کرد، بنابراین حجاب به‌عنوان نمادی از عفاف در جامعه اسلامی مطرح است و از همین‌رو یکی از اولویت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است تا حقوق شهروندی در جامعه رعایت شود.

وی در ادامه به علت خلأهایی در طرح عفاف و حجاب وجود دارد، اشاره کرد و گفت: همان‌طور که بارها مقام معظم رهبری هم تأکید فرمودند و با توجه به این‌که کار فرهنگی هم زمان‌بر است و هم به‌نوعی دیربازده، ما در بعد فعالیت‌های فرهنگی و در همه زمینه‌ها، هنوز حق مطلب را ادا نکردیم.

وی تصریح کرد: باید یک همت عمومی و عالی را برای گسترش این فرهنگ در جامعه ایجاد کنیم از مسئولان گرفته تا مردم، چون طرح گسترش فرهنگ عفاف و حجاب مختص به یک حوزه نیست که ما مسئولیت را فقط به یک دستگاه واگذار کنیم و سایرین کاری به این موضوع نداشته باشند بلکه به همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها به‌نوعی مرتبط می‌شود.

حجت‌الاسلام عادل یکی از عوامل نداشتن موفقیت در گسترش این فرهنگ را جزیره‌ای دیدن و جزیره‌ای عمل کردن در خصوص این موضوع توصیف و خاطرنشان کرد: گسترش فرهنگ عفاف و حجاب نیازمند یک نگرش نظام‌مند و سیستمی و عملکرد همه‌جانبه و نظام‌مند است. بنابراین اگر بتوانیم این همت را در سطح مسئولان، مردم و متولیان فرهنگی ایجاد کنیم، می‌توانیم شاهد نتایج و نمودهای خوبی در این زمینه باشیم و تا زمانی که این باور درونی در مسئولان ایجاد نشود و این موضوع به‌عنوان یک دغدغه اصلی در جامعه مطرح نشود، مسلماً در عملکرد با مشکلاتی مواجه خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: اما آفت ما در حجاب و عفاف وجود سازمان‌های مسئول مختلف است که به‌صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند و هیچ سازمان متولی وجود ندارد که در بحث حجاب و عفاف سازمان‌های مختلف را که به‌صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند، دورهم جمع کرده تا راهکارهای عملی را برای مقابله نرم با بدحجابی اتخاذ کنند.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32