کد خبر: 9877
17/07/01 - 11:42 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “حوزه ” ، حجت‌الاسلام حسام اظهار داشت: حجاب عامل بسیار مؤثری در ساده‌پوشی زنان و کاهش چشم و هم‌چشمی‌ها و تجمل‌گرایی‌ها است که این امر در اقتصاد خانواده نیز تأثیرگذار است. وی افزود: از عوارض بدحجابی، توجه به مدگرایی و مصرف بی‌رویه وسایل آرایشی و روی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “حوزه ” ، حجت‌الاسلام حسام اظهار داشت: حجاب عامل بسیار مؤثری در ساده‌پوشی زنان و کاهش چشم و هم‌چشمی‌ها و تجمل‌گرایی‌ها است که این امر در اقتصاد خانواده نیز تأثیرگذار است.

وی افزود: از عوارض بدحجابی، توجه به مدگرایی و مصرف بی‌رویه وسایل آرایشی و روی آوردن به کارهایی از قبیل جراحی پلاستیک برای زیباتر شدن و درنتیجه، صرف هزینه‌های فراوان است که برای بسیاری از مردان پرداخت آن مقدور نیست و نتیجه آن باعث جنگ و نزاع همیشگی بین زن و شوهر می‌شود؛ زیرا مردان غالباً توان پرداخت چنین هزینه‌های سرسام‌آوری را ندارند .

این کارشناس فرهنگی با اشاره به اینکه تمام عوارض بدحجابی نتیجه‌ای جز فشارهای روانی بر خانواده ندارد، گفت: تخریب اصالت‌ها، سست شدن بنیان خانواده، انحرافات اخلاقی بین اعضاء، افزایش طلاق، کاهش کارکردهای کنترلی خانواده، از بین رفتن حجب و حیا در روابط خانوادگی، تقلید و الگوپذیری فرزندان از بدحجابی، سوءظن بین اعضای خانواده، سلب اعتماد از همسر ازجمله آسیب‌های خانوادگی بدحجابی و بد پوششی است.

وی با اشاره به تأثیر حجاب بر زنان، به‌عنوان یکی از عوامل مؤثر بر سلامت آنان اظهار داشت: حجاب سبب می‌شود زنان به تهذیب نفس خود بپردازند و به‌مراتب عالی کمال صعود کنند، ارزش خود را در جامعه افزایش دهند، حس آرامش و امنیت را در خود ایجاد کنند .

حجت‌الاسلام حسام همچنین به فلسفه پوشش اسلامی اشاره کرد و افزود: فلسفه پوشش اسلامی عبارتنداز؛ آرامش روانی، استحکام خانوادگی، استواری اجتماع، ارزش و احترام زن است.

وی ادامه داد: هنگامی‌که حجاب و پوشش مناسب نباشد، قدرت تخیل جنسی در مردان زیاد و تحریک‌ها آغاز می‌شود این تحریک‌ها مقدمه‌ای برای از بین رفتن امنیت و ارزش و احترام زن خواهد بود، بنابراین تا زمانی که دختران در حجاب‌اند همچون غنچه‌اند و هیچ‌کس دست طمع به آن‌ها دراز نمی‌کند، زیرا غنچه تا غنچه است در حجاب است و هیچ‌کس هوس چیدن آن را نمی‌کند، اما همین‌که حجاب را کنار زد و باز شد آن را خواهند چید.

این استاد حوزه با اشاره به آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی بدحجابی و بد پوششی در جامعه، گفت: سقوط ارزش‌های اخلاقی و انسانی، بی‌بندوباری، سوءاستفاده جنسی، افزایش مزاحمت‌های خیابانی، ترویج مدهای غربی، الگو شدن پوشش‌های غلط در جامعه، تغییر ارزش‌ها، فقدان نظام خودکنترلی، فرسایش فرهنگ ملی و بومی، تضعیف معنویت و اخلاق ازجمله این آسیب‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: پوشش و حجاب باعث سلامت اخلاقی جامعه و پایبندی به هنجارهای دینی و محو کردن زمینه‌های بروز و شکل‌گیری بزه در جامعه شده و باعث می‌شود فاصله‌های اجتماعی و حریم افراد محفوظ بماند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32