کد خبر: 9828
17/06/14 - 8:38 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایرنا” ، خبرگزاری فرانسه گزارش داد دولت نروژ با این استدلال که استفاده از پوشش کامل صورت مانع ارتباط دانش آموزان و معلمان می شود، این طرح را ارائه داده است. دولت اقلیت نروژ متشکل از ائتلاف بین محافظه کار راست میانه و حزب پوپولیستی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایرنا” ، خبرگزاری فرانسه گزارش داد دولت نروژ با این استدلال که استفاده از پوشش کامل صورت مانع ارتباط دانش آموزان و معلمان می شود، این طرح را ارائه داده است.

دولت اقلیت نروژ متشکل از ائتلاف بین محافظه کار راست میانه و حزب پوپولیستی پراگرس گفته اند مطمئن هستند احزاب اپوزیسیون نیز این اقدام حمایت می کنند.
انتخابات پارلمانی نروژ در ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷ (۲۰ شهریور )۱۳۹۶ برگزار خواهد شد و این کشور نخستین کشور درمیان کشورهای نوردیک (شامل ایسلند، دانمارک و فنلاند) خواهد بود که استفاده از برقع را هم برای کودکان وهم برای بزرگسالان منع می کند.

«پر سندبرگ/ Per Sandberg» سرپرست وزارت مهاجرت نروژ امروز در یک کنفرانس خبری گفت: استفاده از پوشش کامل صورت از جمله با نقاب یا برقع به مدارس نروژ تعلق ندارد. توانایی برقراری ارتباط یک ارزش اولیه است.

وی افزود: کارمندانی که بر استفاده از حجاب صورت در مدارس تاکید می کنند ممکن است شغل خود را از دست دهند و دانشجویان ممکن است از دانشگاه ها اخراج شوند.
رویترز در همین زمینه گزارش داد: فرانسه، هلند، بلژیک، بلغارستان و ایالت بایرن آلمان محدودیت هایی را در استفاده از پوشش کامل صورت در اماکن عمومی وضع کرده اند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32