کد خبر: 9820
17/06/14 - 8:29 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “رسا ” حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام‌جمعه ارومیه در اولین جلسه «ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی در حوزه حجاب و عفاف» ؛ که در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: در دین مقدس اسلام به مباحث شرعی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “رسا ” حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام‌جمعه ارومیه در اولین جلسه «ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی در حوزه حجاب و عفاف» ؛ که در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: در دین مقدس اسلام به مباحث شرعی و اخلاقی تأکید زیادی شده است که باید در صدا و سیما، مؤسسات فرهنگی، مدارس و دانشگاه‌ها، کارهای تبلیغی و فرهنگی از سوی روحانیان برجسته، مشاورین و اساتید در قالب‌های مختلف از جمله مباحثه، گفتگو و کرسی‌های آزاداندیشی در طول سال به‌طور مدام ادامه یابد.

وی با بیان اینکه غرب در فکر این است که فرهنگ خود را به جامعه ما القا کند، گفت: چرا ما نباید از فرهنگی غنی خود و احکام دین در جامعه دفاع کنیم که کشورهای غربی برای کشور ما تعیین تکلیف کند!

امام جمعه ارومیه افزود: باید به آیین نامه انضباطی، مقررات و ضوابط شئونات اسلامی موجود در ادارات، نهادها، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و سایر مراکز پایبند بود، بازرسی مسؤولان با جدیت در ادارات ادامه یابد و مدیر و مسؤولی که به حجاب و عفاف کارمندها نظارت نمی‌کند باید از کار برکنار شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: وقتی یک مدیری جلسه‌ای برگزار می‌کند که از حجاب و عفاف خبری نیست و شئونات اسلامی در آن رعایت نمی‌شود به نظام خیانت می‌کند، که باید از کار برکنار شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی ابراز کرد: چرا باید در یک محیط دینی و مذهبی یک مسؤولی بیاید یک برنامه موسیقی را برگزار کند که هیچ سنخیتی با محیط دینی و قرآنی ندارد؟ این مسؤول باید فردای قیامت پاسخگو باشد.

وی افزود: مسؤولان نباید ناامیدی را در جامعه تلقین کنند، اینکه مدام مسؤولان بیایند و بگویند استان ما از لحاظ ارزش‌ها و باورهای دینی جایگاه مناسبی ندارد، این واقعیت ندارد؛ اراده و باور جدی مردم این استان صیانت از حقوق شهروندی و پاسداشت مقوله عفاف و حجاب است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32