کد خبر: 9776
17/06/10 - 11:38 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “نیویورک پست”، یک محافظ امنیتی در دبیرستانی در شهر صنعتی مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتای آمریکا، یک دانش آموز مسلمان را به خاطر داشتن حجاب دستگیر کرده، به او دستبند زده و حجابش را از سرش کشید. طبق گزارش‌های رسیده به نظر می‌رسد درگیری و تنش زمانی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “نیویورک پست”، یک محافظ امنیتی در دبیرستانی در شهر صنعتی مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتای آمریکا، یک دانش آموز مسلمان را به خاطر داشتن حجاب دستگیر کرده، به او دستبند زده و حجابش را از سرش کشید.

طبق گزارش‌های رسیده به نظر می‌رسد درگیری و تنش زمانی آغاز شده که یک دانش آموز پسر سال بالایی در دبیرستان اپل والی، دانش آموز دختر محجبه را مورد آزار و اذیت قرار داده و او را تروریست خطاب کرده است. در پی تنش میان دو دانش آموز، محافظ امنیتی منطقه و پلیس مدرسه مداخله کرده و دانش آموز پسر را گرفته، دختر محجبه را دستگیر کرده و به او دستبند زده و حجابش را از سرش کشیده است.

شورای روابط اسلامی آمریکایی (کایر) روز دوشنبه شکایتی در این زمینه به مقامات مدرسه ارائه داد.

کایر همچنین اعلام کرد شکایات مشابهی در رابطه با افسر مربوطه دریافت کرده و دانش آموزان مسلمان در این دبیرستان احساس امنیت نکرده و به نظر می‌رسد حوادث گزارش نشده دیگری نیز در رابطه با این افسر پلیس آمریکایی وجود داشته‌اند.

حسین جیلانی مدیر اجرایی کایر در مینه سوتا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما نگران برخورد مغرضانه و خشن این افسر پلیس در این حادثه و احتمال تعلیق دانش آموز مسلمان هستیم که به نظر می‌رسد او قربانی قلدری و اسلام‌هراسی در مدرسه قرار گرفته است. همچنین تعداد زیادی از دانش آموزان مسلمان نیز گزارش‌های مشابهی به ما داده و احساس ناامنی خودشان را با ما در میان گذاشته‌اند.

به گفته جیلانی، شورای کایر با مقامات مدرسه صحبت کرده و حکم تعلیق دانش آموز محجبه برداشته شده است. مسلمانان خواستار برخورد با افسر خاطی شدند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32