کد خبر: 9727
17/05/31 - 8:37 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا” ، رایزنی فرهنگی ایران در روسیه در خبری به نقل از مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه اعلام کرد: حدود نیمی از جمعیت این کشور (۴۷ درصد) معتقد هستند که نباید پوشش حجاب در مدراس کشور روسیه ممنوع باشد. بررسی‌های انجام شده از سوی کارشناسان […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا” ، رایزنی فرهنگی ایران در روسیه در خبری به نقل از مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه اعلام کرد: حدود نیمی از جمعیت این کشور (۴۷ درصد) معتقد هستند که نباید پوشش حجاب در مدراس کشور روسیه ممنوع باشد.

بررسی‌های انجام شده از سوی کارشناسان نشان می‌دهد که نگرش و ارتباط مردم روسیه به ادیان و مذاهب مختلف به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

ریا نووستی نوشت: در سال ۲۰۱۲ تنها ۳۵ درصد مردم این کشور با طرح پوشش حجاب در مدارس موافق بودند، اما در سال جاری این رقم به ۷۳ درصد رسیده است.

کارشناسان و نمایندگان مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه بیان داشتند که نسل جوان روسیه موافق آزادی پوشش حجاب در مدارس این کشور هستند و ۷۳ درصد بر این باور هستند که باید دانش آموزان دختر و بانوان مسلمان را در حق انتخاب پوشش مناسب با مذهب خود آزاد گذاشت و حق آنها در انتخاب پوشش حجاب در مدارس را به رسمیت شناخت که بتوانند در نهایت آرامش به تحصیل بپردازند.

گفتنی است که این افراد مسن هستند که با پوشش مو و حجاب مخالف هستند. در واقع، نیمی از مخالفان پوشش مو افراد بالای ۴۵ سال هستند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32