کد خبر: 9717
17/05/29 - 9:55 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” شبستان “؛ نشست«طرح ملی نذر حجاب – چادر مشکی» بر گزار شد. میثم نژاد رمضانی، مدیر پوشش های اسلامی تیام در این نشست گفت: پوشش های اسلامی تیام بالغ بر ۱۴ سال است؛ در خصوص پوشش و حجاب در کشور جمهوری اسلامی ایران مسایل مختلفی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” شبستان “؛ نشست«طرح ملی نذر حجاب – چادر مشکی» بر گزار شد.

میثم نژاد رمضانی، مدیر پوشش های اسلامی تیام در این نشست گفت: پوشش های اسلامی تیام بالغ بر ۱۴ سال است؛ در خصوص پوشش و حجاب در کشور جمهوری اسلامی ایران مسایل مختلفی مطرح است و از نگاه من تولیدکننده مطلب مهم این است که کالای حجاب هنوز کالای فرهنگی شناخته نشده است؛ اگر در کشور جمهوری اسلامی کسی با سوبسید و امکانات دولتی و فرادولتی کتابی تولید می کند این کتاب کالای فرهنگی است، اما در مقوله حجاب هنوز حجاب کالای فرهنگی به حساب نمی آید و از تامین اجتماعی، امکانات و حمایت دولتی بی بهره است. این دغدغه من تولیدکننده است، امیدوارم کالای حجاب یک روز به عنوان کالای فرهنگی شناخته شود.

وی تصریح کرد: ما طبق موازین شرعی اسلام که اصل بر پوشیدگی و عدم جذابیت هایی که جامعه را منحرف می کند باید زیبایی ها را حفظ کنیم و متناسب با شئون فرهنگی و مذهبی چادر تولید کنیم؛ چادر نماد ملی کشور ماست و ارتقای چادر به لحاظ رنگ و مدل باید در پیشانی کار من تولید کننده باشد.

این تولید کننده همچنین گفت: الان ۱۳-۱۴ مدل چادر تولید می شود؛ چادر سنتی ارتقا پیدا کرده که کاربردتری شود، نوآوری و بهینه سازی باید اصل تولیدکنندگان کالای حجاب باشد؛ متاسفانه در کشور متولی امر حجاب زیاد داریم، هرچند کارگروه ساماندهی مد و لباس آن را ساماندهی کند اما برآیند کار زیاد درست نیست.

میثم نژاد رمضانی افزود: در طرح فردوس به عنوان تولیدکننده بخش خصوصی نگاهمان بر این است که با توجه به اصول محصولی را به جامعه عرضه کنیم که سهل تر در خدمت پوشش اجتماع باشد.

نژاد رمضانی همچنین درباره طرح نذری چادر گفت: ما در نظر داریم در طرح فردوس بخشی از جامعه که از چادر کاربردی استفاده می کنند چادرهای کهنه را بگیریم و چادر نو با استانداردهای قابل قبول با نازل ترین قیمت به آنها دهیم، در کنار آن کسانی که می خواهند خودشان چادر را طراحی و بدوزند با همان قیمت یک قواره پارچه به آنها بدهیم.

این تولید کننده اظهار داشت: همچنین ما در طرح فردوس به دنبال تحول هستیم و می خواهیم مردم به همدیگر کالای حجاب هدیه بدهند، باید به سمتی برویم که کالای حجاب را به یکدیگر هدیه بدهیم، تکنولوژی پارچه در کشور ما ضعیف است کارخانه های ما به لحاظ استاندارد در حد اعلا تولید نمی کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32