مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان

لباس و پوشش از شاخصه‌های اجتماعی بودن انسان است

کد خبر: 9651
17/03/07 - 8:47 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب؛ به نقل از “خبرگزاری رسا”، حجت الاسلام حمید رضا حنان در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار شد، رسانه ها را ظرفیتی عظیم در جهت تبیین و ترویج ارزشها و تقویت فرهنگ حجاب عنوان کرد و گفت: همکاری و تعامل رسانه ها […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب؛ به نقل از “خبرگزاری رسا”، حجت الاسلام حمید رضا حنان در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار شد، رسانه ها را ظرفیتی عظیم در جهت تبیین و ترویج ارزشها و تقویت فرهنگ حجاب عنوان کرد و گفت: همکاری و تعامل رسانه ها با فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان امری مهم در جهت گسترش فعالیتهای فرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌های محلی لرستان با تدبیر و برنامه‌ ریزی‌های خود همواره یار مسؤولان بوده و رسانه‌های استان از کمیت و کیفیت بالایی برخوردار هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به برگزاری نمایشگاه ایرانی، اسلامی مد و لباس در خرم‌آباد، بیان داشت: برگزاری نمایشگاه حجاب و عفاف از اهداف مهم فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان است.

وی از آسیبهای مهم پیش روی کشور را لباس و نوع پوشش عنوان کرد و افزود: برای جلوگیری از آسیبهای پیش رو در این زمینه باید فعالیتهای فرهنگی و تبلیغی بیشتری صورت گیرد.

حجت الاسلام حنان در ادامه لباس را نماد مذهبی، ملی و پوشش برای انسان عنوان کرد و گفت: لباس و پوشش جزئی از قانون است و در جامعه مورد تأکید فراوان است.

وی با اشاره به وجود آیات و روایات فراوانی که در حوزه حجاب و عفاف وجود دارد، اظهار داشت: لباس و پوشش از شاخصه‌های اجتماعی بودن انسان است و انسان بدون حجاب دین ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه رنگها تأثیر بالایی در روحیه انسان دارند، عنوان کرد: رنگ، شکل و جنس لباس در اسلام به عنوان یک دین کامل مورد توجه ویژه قرار دارد و در این راستا روایتهای فراوانی وجود دارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32