کد خبر: 9635
17/01/31 - 12:57 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، مسلمانان کانادایی به مناسبت روز جهانی حجاب در یکم فوریه، مراسمی در فرودگاه بین المللی فورت مک موری واقع در ایالت آلبرتا برگزار کردند. در این گردهمایی غیرمسلمانان فرصتی برای آشنایی با حجاب اسلامی پیدا کردند، روسری‌های رنگارنگ و زیبا را به کمک داوطلبان […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، مسلمانان کانادایی به مناسبت روز جهانی حجاب در یکم فوریه، مراسمی در فرودگاه بین المللی فورت مک موری واقع در ایالت آلبرتا برگزار کردند.

در این گردهمایی غیرمسلمانان فرصتی برای آشنایی با حجاب اسلامی پیدا کردند، روسری‌های رنگارنگ و زیبا را به کمک داوطلبان زن مسلمان به سر کرده و به هر یک از شرکت‌کنندگان در این مراسم یک روسری اهداء شد.

باجه‌های روسری‌ها و شال‌های رنگین و سنتی اسلامی در مرکز خرید فرودگاه قرار داده شده و زنان در رده‌های سنی مختلف و با عقاید دینی متنوع روی صندلی مخصوصی نشسته و با کمک زنان مسلمان محجبه شدند.

نفوذ جهل و نادانی در بالاترین مراتب مملکتی

خیران ملیک خان یکی از برگزارکنندگان این مراسم گفت: وجه آموزشی این مراسم بسیار مهم بود. زمانی که جهل و نادانی در بالاترین مراتب مملکتی نفوذ می‌کند برگزاری چنین رویدادهایی از اهمیت مهمی برخوردار می‌شود. مردم می‌آیند و سئوالات‌شان را درباره اسلام و حجاب، اهمیت و دلیل پوشش اسلامی می‌پرسند. آن‌ها حجاب را امتحان می‌کنند و همانطور که می‌دانید تجربه بهترین معلم است.

زنان محجبه باهوش، قدرتمند و زیبا

جاستین راکبه مدیر اجرایی چند فرهنگی وود بافولا با غرور و افتخار از برگزاری این روز یاد کرده و گفت: من در پاکستان، افغانستان و بسیاری کشورها زندگی‌کرده‌ام و بزرگداشت این روز را در آن کشورها دیده‌ام. من وقتی زنان محجبه را در پوشش اسلامی می‌بینم زنانی باهوش، هوشیار و قدرتمند را می‌بینم، من در حجاب زیبایی می‌بینم.

روز جهانی حجاب برای نخستین بار در سال ۲۰۱۳ در نیویورک برگزار شد و در سال‌های اخیر بیشترین رشد را داشته و اکنون بزرگداشت این روز در بیش از ۱۴۰ کشور دنیا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32